נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"פריז על המים", סרטה של הדס אילון מאוניברסיטת תל אביב, הוא אחד מעשרת המועמדים הסופיים לפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר, בתחרות פרסי האוסקר המיועדת לסטודנטים. האקדמיה האמריקאית לקולנוע פירסמה אתמול (שישי) את שמות הפינאליסטים בקטגוריות הפרס השונות. בין המועמדים 41 סטודנטים לקולנוע מארצות הברית ועשרה סטודנטים מבתי ספר לקולנוע במדינות אחרות בעולם.

סרטה של אילון מתמודד בתחרות מול סרטים מבריטניה, דרום קוריאה, סלובניה, גרמניה, הולנד, צרפת ודנמרק. הסרט, שאורכו 27 דקות, מספר את סיפורה של בתיה (מרים זהר), שחקנית עבר מפורסמת, אשר לאחר שנים של תסכול מקצועי מקבלת הזדמנות לחזור למסך. אולם התרחשות בלתי צפויה ביום האודישן מאלצת אותה להתמודד עם בעלה (אילן דר) ועם סדר העדיפויות של חייה. הסרט יוקרן ביוני הקרוב בפרמיירה בינלאומית בפסטיבל הסטודנטים של תל אביב.

האקדמיה האמריקאית לקולנוע ייסדה את תחרות פרסי האוסקר לסרטי סטודנטים ב-1972 כדי לעודד מצוינות יצירתית בבתי ספר גבוהים לקולנוע. בין זוכי הפרסים בתחרות בשנים קודמות היו יוצרים שכבר כבשו להם מאז מקום של כבוד בתעשייה ההוליוודית, ובהם ג'ון לסיסטר, רוברט זמקיס, טריי פרקר וספייק לי.

בשלב הבא של התחרות יתבקשו חברי האקדמיה האמריקאית להצביע כדי לבחור את הזוכים בכל אחת מקטגוריות התחרות. שמות המועמדים שדורגו במקומות הראשונים יפורסמו בהמשך החודש (אך לא יצוין מי זכה באיזה פרס), והם יוזמנו ללוס אנג'לס למשך שבוע שבו ישתתפו באירועים בתעשיית הקולנוע וכן בטקס חלוקת הפרסים שיתקיים ב-7 ביוני בהוליווד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ