לקראת האוסקר |

האם הקונגרס ידאג למגוון אתני ומגדרי במועמדים לאוסקר?

גוברת המחאה על כך שכל 20 המועמדים לפרסי משחק בטקס האוסקר הם שחקנים לבנים ועל היעדר אשה בין 15 המועמדים לפרסי הבימוי והתסריט

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

חבר הקונגרס האמריקאי טוני קרדנאס מקליפורניה, שיצא בשבוע שעבר נגד העדר מגוון אתני ומגדרי בקרב המועמדים לאוסקר השנה, אמר לאתר "דדליין הוליווד" כי בכוונתו לערב את הקונגרס כדי לקדם שינוי של המצב הזה.

כל 20 המועמדים שיתמודדו הלילה (ראשון) בטקס האוסקר על פרסי המשחק - הם שחקנים לבנים, ואילו בקרב 15 המועמדים לפרסי הבימוי והתסריט אין השנה ולו אשה אחת.

נשיאת האקדמיה האמריקאית לקולנוע, שריל בון איזאקסצילום: אי־פי

המחאה בעניין העדר המגוון בקרב המועמדים השנה החלה כבר בינואר, מיד לאחר שהוכרזו המועמדים בקטגוריות הפרס השונות.

אפילו נשיאת האקדמיה האמריקאית לקולנוע, שריל בון איזאקס, שהיא האשה השחורה הראשונה שמונתה לכהן בתפקיד זה, הביעה חוסר שביעות רצון מסוגיית הגיוון בקרב המועמדים. "באופן אישי אשמח לראות, ואני מצפה לראות, מגוון תרבותי גדול יותר בקרב המועמדים שלנו בכל הקטגוריות", אמרה לסוכנות הידיעות אי־פי בחודש שעבר.

"אנחנו יכולים לערוך שימוע בנושא הזה", אמר חבר הקונגרס קרדנאס, שהוא ממוצא לטיני, ל"דדליין הוליווד". "אני אשמח אם יתקיימו שימועים. את ההחלטה אם לקיים אותם צריכה לקבל מפלגת הרוב, אבל בכוונתי לעבוד עם כמה קולגות שלי ולבקש יחד לקיים שימוע בעניין".

במכתב ששלח בשבוע שעבר לנשיאת האקדמיה לקולנוע כתב קרדנאס: "נושא המגוון בתעשיית הבידור הוא בעיה עמוקה בהרבה, שאין לה פתרון פשוט, חבל לגלות שמוסד אמריקאי שהוא כה מוערך אינו מצליח לייצג נאמנה את האומה שלנו".

"הוליווד והסרטים שלה מציגים את מי שאנחנו כעם, ואת מה שאנחנו מעריכים כתרבות. כאשר איננו מצליחים לכלול אנשים מוכשרים ומגוונים, המייצגים את אמריקה של היום ושל מחר, אנו מעבירים מסר עגום לבני הנוער שלנו ולעולם כולו. אנחנו לא חוגגים את המגוון שמעניק למדינה הזאת את הייחוד שלה. אני מאמין שאנחנו צריכים לפעול כדי לשפר את המצב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ