"הארטיסט" מוביל את רשימת המועמדויות לגלובוס הזהב 2012

סרטו של מישל האזנוויציוס ממשיך את מסע הניצחון שלו בעונת הפרסים: כעת הוא מוביל את המועמדויות לגלובוס הזהב (שש סך הכל). וגם: "הומלנד" מועמדת לסדרה הטובה ביותר, "בוס" זוכה להערכה

עמית קלינג ואופיר ארצי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמית קלינג ואופיר ארצי, עכבר העיר

המועמדויות לגלובוס הזהב 2012 הוכרזו היום (15:30 שעון ישראל). הארטיסט, סרטו של מישל הזנוויצוס על כוכב קולנוע בימיו האחרונים של הקולנוע האילם, ממשיך את מסע הניצחון שלו בעונת הפרסים: לאחר שלל זכיות אצל פרסי המבקרים ומועמדויות חשובות בפרסי הסאג, הוא מוביל את הרשימה עם שש (!) מועמדויות - הישג לא מבוטל בהתחשב בעובדה שמדובר בסרט אילם ושחור-לבן. הערת שוליים אמנם לא הועמד השנה לפרס הסרט הזר הטוב ביותר, אך נחמה ישראלית קטנה יכולה להימצא בהצלחה של הומלנד, העיבוד האמריקאי ל"חטופים" הישראלית, שמועמדת לשני פרסים, לשחקנית הראשית קלייר דיינס ולסדרת הדרמה הטובה ביותר. מקשת נמסר בתגובה, "אנחנו מאוד גאים ושמחים שהומלנד, הגרסה האמריקאית של חטופים, ממשיכה בהצלחה שלה וברצף המועמדויות לפרסים".סרטה הראשון והמדובר של אנג'לינה ג'ולי כבמאית - In The Land of Blood and Honey - מועמד בקטגוריית הסרט הזר, לאחר שהוגש מקרואטיה. בשבועות האחרונים הואשמה ג'ולי שגנבה את הסיפור עליו נכתב התסריט. היא עצמה כמובן הכחישה. לצידה בקטגוריית הזר, סרטו של פדרו אלמודובר - העור בו אני חי.

המסך מפוצל האישיות בתחום הטלוויזיה, תא העיתונאים הזרים הציג רשימת מועמדויות כאוטית ומפוצלת, מלאה בכניסות חדשות (ולא בהכרח מוצדקות), והרשימה כולה בנויה על טהרת ה"תפסת מרובה - לא תפסת". "משפחה מודרנית" היא הקומדיה היחידה ש"מובילה" את הרשימה, אבל עם מספר מגוחך של שלוש מועמדויות בלבד (הסדרה עצמה, ושני שחקני המשנה סופיה ורגרה ואריק סטונסטריט), ולצדה "אימפריית הפשע" עם שלישייה משל עצמה (הסדרה, סטיב בושמי וקלי מקדונלד).

כל שאר הסדרות מסתפקות במועמדות אחת או שתיים בלבד, ובחלק מהמקרים מדובר בעלבון. טינה פיי ואלק בולדווין אמנם מייצגים נאמנה את "רוק 30", אבל איימי פוהלר היא לא הדבר הטוב היחיד ב"מחלקת גנים ונוף", ולא על בריאן קרנסטון לבדו עומדת "שובר שורות". בין היציאות הלא ברורות – Glee כסדרה קומית, דייויד דוקובני ב"קליפורניקיישן" (למה עכשיו?), ג'וני גלקי מה"מפץ הגדול" מחליף את מקומו של ג'ים פרסונס חביב האקדמיה ותומס ג'יין מ"מצויד".

העיתונאים הזרים אמנם תמיד נוטים להתייחס לסדרות הסתיו החדשות, שרובן עלו לפני חודשים ספורים בלבד, אבל כמות כזו של מועמדים ירוקים מזמן לא נראתה על הנייר. השנה מסתמנת מגמה של פיגומים, שבמסגרתה לכל סדרה חדשה ברשימה מוצמדת מועמדות נוספת לכוכב הראשי שלה כתמיכה מוסרית, או שמא להפך – קלייר דיינס ו-"Homeland", קלסי גריימר ו-"Boss", לורה דרן ו-"Enlightened", זואי דשנאל ו-"New Girl" וג'סיקה לאנג ו"אמריקן הורור סטורי".

במסגרת ה"ניסיון נחמד, אבל אין להם סיכוי": מאט לבלנק ו-Episode"s" שלו (אם על "חברים" הוא לא לקח, זה כבר לא יקרה), מיריל אנוס, פיטר דינקלדג' מ"משחקי הכס" (להעמיד אותו באותה קטגוריה עם ענק כמו פול ג'יאמטי זו לא חוכמה גדולה) וסטיב קארל מ"המשרד". בעיקר בגלל שהוא, או הסדרה עצמה, כלל לא מופיעים ברשימה הזו משום מה.

את הטקס ינחה ריקי ג'רבייס, על אף שהנחייתו את הטקס בשנה שעברה עוררה ביקורת (לצד אהדה רבה) על השתלחויות פרובוקטיביות במיוחד בחלק מהנוכחים, ג'ון טרבולטה וטום קרוז בפרט.

אוסקר 2012 - כל הפרטיםריקי ג'רבייס ינחה שוב את גלובוס הזהבהוכרזו המועמדים לפרסי הסאגגלובוס הזהב הוא אחד הפרסים הותיקים ביותר בתעשיית הבידור והוא מחולק על ידי תא הכתבים הזרים של הוליווד. הטקס נחשב לאחד הבולטים בעונת הפרסים, והוא הטקס השלישי הנצפה ביותר, אחרי האוסקר והגראמי, בהתאמה. בשנה שעברה הפרס ספג ביקורת על המועמדות התמוהה של "התייר", מהסרטים הכושלים של השנה שעברה, לפרס הקומדיה/מחזמר הטובים ביותר, שהתפתחה לשערורייה מלאה כאשר התגלה שמפיצי "התייר" הזמינו את חברי תא הכתבים הזרים לטיול בלאס וגאס.רשימת המועמדים המלאה

שחקנית במיני סדרה או סרט טלוויזיה:דיאן ליין - Cinema Veriteאליזבת מק'גוורן - דאונטון אביאמילי ווטסון - Appropriate Adultקייט ווינסלט - מילדרדר פירסרומולה גאריי - The Hourשחקן במיני סדרה או סרט טלוויזיה:יו נבוויל - דאונטאון אביאידריס אלבה - לות'רוויליאם הרט - Too Big to Failדומיניק ווסט - The Hourביל ניי - Masteripiece Contemporaryהמיני-סדרה או סרט טלוויזיה הטובים ביותר:Cinema Veriteדאונטון אביThe Hourמילדרד פירסToo Big to Failשחקנית בסדרת דרמה:קלייר דיינס - הומלנדמיראל אנוס - The Killingג'וליאנה מרגוליס - האישה הטובהמדליין סטואו - Revengeקאלי ת'ורן - Necessary Roughnessשחקנית בסדרה קומית:לורה דרן - Enlightenmentזואי דשאנל - New Girlטינה פיי - רוק 30לורה ליני - מזל סרטןאיימי פוהלר - מחלקת גנים ונוףשחקן בסדרה קומית:דיוויד דוכובני - קליפורניקיישןאלק בולדווין - 30 רוקמאט להבלנק - Episodesתומאס ג'יין - מצוידג'וני גלקי - המפץ הגדולשחקן משנה בסדרה או מיני-סדרה:פיטר דינקלג' - משחקי הכספול ג'יאמטי - Too Big to Failגיא פירס - מילדרד פירסטים רובינס - Cinema Veriteאריק סטונסטריט - משפחה מודרניתשחקנית משנה בסדרה או מיני-סדרה:ג'סיקה לאנג - אמריקן הורור סטוריקלי מקדונלד - אימפריית הפשעמגי סמית' - דאונטון אביסופיה ורגרה - משפחה מודרניתאוון רייצ'ל ווד - מילדרד פירסשחקן בסדרת דרמה:סטיב בושמי - אימפריית הפשעקלסי גרמר - בוסדמיאן לואיס - הומלנדג'רמי איירונס - הבורג'סבריאן קרנסטון - שובר שורותהסדרה הקומית הטובה ביותרEnlightenedEpisodesgleeמשפחה מודרניתNew Girlסדרת הדרמה הטובה ביותראימפריית הפשעמשחקי הכסהומלנדבוסאמריקן הורור סטורישחקנית המשנה הטובה ביותרברניס ביז'ו - הארטיסטג'סיקה צ'סטיין - העזרהג'נט מק'תיר - אלברט נובסאוקטביה ספנסר - העזרהשיילין וודלי - היורשיםהסרט הזר הטוב ביותרThe Flowers of WarIn the Land of Blood and HoneyThe Kid With a BikeA Separationהעור בו אני חישחקן המשנה הטוב ביותרקנת' בראנה - השבוע שלי עם מריליןאלברט ברוקס - דרייבג'ונה היל - מאניבולויגו מורטנסן - שיטה מסוכנתכריסטופר פלאמר - בגינרסהשחקן הטוב ביותר - קומדיה/מחזמרז'אן דז'ארדן - הארטיסטברנדן גליסן - שומר חוקריאן גוסלינג - טיפש, מטורף, מאוהבאוון וילסון - חצות בפריזג'וזף גורדון לויט - 50/50השחקן הטוב ביותר - דרמהג'ורג' קלוני - היורשיםליאונרדו דיקפריו - ג'יי אדגרמייקל פאסבנדר - Shameריאן גוסלינג - משחקי שלטוןבראד פיט - מאניבולהבמאי הטוב ביותרמישל הזנוויצוס - הארטיסטמרטין סקורסזה - הוגווודי אלן - חצות בפריזג'ורג' קלוני - משחקי שלטוןאלכסנדר פיין - היורשיםהשחקנית הטובה ביותר - דרמהגלן קלוז - אלברט נובסויולה דייוויס - העזרהרוני מארה - נערה עם קעקוע דרקוןמריל סטריפ - אשת הברזלטילדה סווינטון - חייבים לדבר על קוויןהשחקנית הטובה ביותר - קומדיה/מחזמרג'ודי פוסטר - אלוהי הקטלשרליז תרון - Young Adultקירסטן וויג - מסיבת רווקותקייט ווינסלט - אלוהי הקטלמישל וויליאמס - השבוע שלי עם מריליןהסרט הטוב ביותר - דרמההיורשיםהעזרההוגומשחקי שלטוןמאניבולסוס מלחמההקומדיה או מחזמר הטובים ביותר50/50הארטיסטמסיבת רווקותחצות בפריזהשבוע שלי עם מריליןהתסריט הטוב ביותר:"חצות בפריז""משחקי שלטון""הארטיסט""היורשים""מאניבול"

הפסקול הטוב ביותר:"הארטיסט""W.E""נערה עם קעקוע דרקון""הוגו""סוס מלחמה"השיר המקורי הטוב ביותר:Hello Hello - נומיאו ויוליהThe Keeper - נשק של תקווהLay Your Head Down - אלברט נובסMasterpiece - W.EThe Living Proof - העזרהסרט האנימציה הטוב ביותר:"הרפתקאות טינטין""שירות המתנות החשאי של ארתור""מכוניות 2""החתול של שרק""רנגו"אוסקר 2012 - כל הפרטים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ