נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

גיירמו דל טורו, הבמאי המקסיקאי שביים את הסרט "צורת המים", זכה הלילה בפרס איגוד הבמאים האמריקאי, וביסס את מעמדו כמועמד מוביל לזכייה בפרס האוסקר לבמאי הטוב ביותר ואת מעמדו של "צורת המים" כמועמד מוביל לזכייה בפרס הסרט הטוב ביותר. בטקס פרסי אנני המוענקים להישגים בתחום האנימציה, שהתקיים אף הוא הלילה, יצא "קוקו" של פיקסאר כמנצח המרכזי של הערב: הוא זכה ב–11 פרסים וקיבל פרס בכל קטגוריה שבה היה מועמד, כולל הפרס לסרט הטוב ביותר.

"צורת המים", שהוא אחד הסרטים המעוטרים במיוחד בשנה החולפת ומוביל את רשימת המועמדים לאוסקר עם מספר המועמדויות הגדול ביותר, כבר קיבל שורה ארוכה של פרסים. בין היתר זכה סרט הפנטזיה — העוקב אחר סיפור אהבה שמתפתח בין אשה אילמת ליצור ימי במעבדה ממשלתית סידית בתקופת המלחמה הקרה — בפרס אריה הזהב בפסטיבל ונציה, בפרס גלובוס הזהב לבמאי הטוב ביותר, פרס סרט השנה מטעם מכון הקולנוע האמריקאי, פרס איגוד המפיקים ועוד.

פרס איגוד הבמאים נחשב לאחד מחזאי האוסקר הטובים ביותר: מאז 1948 כל מי שזכו בפרס הזה מלבד שבעה זכו לאחר מכן בפרס האוסקר לבמאי הטוב ביותר. זו הפעם הרביעית שבמאי מקסיקאי זוכה בפרס איגוד הבמאים האמריקאי בשנים האחרונות. אלחנדרו גונזלס אינאריטו זכה בפרס על סרטיו "בירדמן" ו"האיש שנולד מחדש", אלפונסו קוארון זכה על "כוח משיכה" ודמיאן צ'אזל על "לה לה לנד" .

עוד זכו בפרסי איגוד הבמאים הלילה: ג'ורדן פיל זכה בפרס איגוד הבמאים לבמאי הטוב ביותר של סרט ביכורים. מתיו היינמן זכה בפרס הבימוי התיעודי על סרטו "City of Ghosts" ובתחום הטלוויזיה הוענקו הפרסים המרכזיים בטקס לסדרות "סיפורה של שפחה", "ויפ" ו"שקרים גדולים קטנים".

טקס חלוקת פרסי האוסקר יתקיים ב–4 במארס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ