אוסקר 2017: "לה לה לנד" משווה את שיא המועמדויות של כל הזמנים

"לה לה לנד" זכה ל-14 מועמדויות, כמו "טיטאניק" ו"הכל אודות חווה". "המפגש" ו"אור ירח" הבאים אחריו, עם שמונה מועמדויות כל אחד. טקס פרסי האוסקר יתקיים ב-26 בפברואר

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמה סטון וריאן גוסלינג ב"לה לה לנד"
אמה סטון וריאן גוסלינג ב"לה לה לנד"צילום: Dale Robinette / סרטי יונייטד קינג
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

הסרט המוזיקלי "לה לה לנד" של דמיאן צ'אזל מוביל את רשימת המועמדויות לאוסקר. הוא מועמד ל-14 פרסים ומשווה את שיא כל הזמנים של "טיטאניק" ו"הכל אודות חווה". הבאים אחריו הם הסרטים "אור ירח" ו"המפגש", עם שמונה מועמדויות כל אחד. לאחר הביקורות על חד-גוניותו של הטקס בשנה שעברה, השנה נשבר שיא המועמדים השחורים בקטגוריות המשחק - שישה מתוך עשרים. טקס האוסקר יתקיים ב-26 בפברואר בלוס אנג'לס.לחצו למעבר לרשימת המועמדים בפרסים המרכזיים.

מה חשב אורי קליין על "לה לה לנד"

הסרטים שיתמודדו השנה על פרס הסרט הטוב ביותר מול "לה לה לנד" הם: "אור ירח" של בארי ג'נקינס (שזכה בפרס גלובוס הזהב לסרט הדרמה הטוב ביותר לצד "לה לה לנד" שזכה בפרס הסרט הקומי/ מוזיקלי הטוב ביותר), "מנצ'סטר ליד הים" של קנת לונרגן, "המפגש" של דני וילנב, "סארו - הדרך הביתה" של גארת דייוויס, "הסרבן" של מל גיבסון, "מאחורי המספרים" של תיאודור מלפי, "גדרות" של דנזל וושינגטון, "באש ובמים" של דייוויד מקנזי.

על פרס הבמאי הטוב ביותר יתמודד צ'אזל מול קנת לונרגן ("מנצ'סטר ליד הים"), בארי ג'נקינס ("אור ירח"), מל גיבסון ("הסרבן") שכבר זכה באוסקר לבמאי הטוב ביותר על סרטו "לב אמיץ" ב-1995 ודני וילנב ("המפגש").

מה חשב אורי קליין על "המפגש"

צ'אזל, שבשבוע שעבר מלאו לו 32, עשוי להיות הבמאי הצעיר ביותר אי פעם שזכה באוסקר לבמאי הטוב ביותר. עד כה החזיק בשיא נורמן טאורוג ("הקוסם מארץ עוץ") שקיבל את הפרס ב–1931 על הסרט "סקיפי" בהיותו בן 32. צ'אזל התפרסם לראשונה לפני שנתיים, עם סרטו "ויפלאש", שזכה בשלושה פרסי אוסקר.

קייסי אפלק ("מנצ'סטר ליד הים"), שהוא המועמד המוביל לפי רוב התחזיות לזכייה בפרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר, יתמודד על הפרס הזה מול ריאן גוסלינג ("לה לה לנד"), אנדרו גארפילד ("הסרבן"), ויגו מורטנסן ("קפטן פנטסטיק"), ודנזל וושינגטון ("גדרות") שבארונו כבר שני פסלוני אוסקר.

מה חשב אורי קליין על "מנצ'סטר ליד הים"

אמה סטון, כוכבת "לה לה לנד", תתמודד השנה על פרס השחקנית הטובה ביותר מול רות נגה ("לאבינג"), נטלי פורטמן ("ג'קי") שכבר אוחזת באוסקר על הופעתה ב"ברבור שחור", מריל סטריפ ("פלורנס פוסטר ג'נקינס") שכבר זכתה בפרס שלוש פעמים וזו המועמדות ה-20 שלה ואיזבל אופר ("היא" - שלא מועמד לפרס הסרט הזר). איימי אדאמס, שנחשבה בעיני רבים כמי שתהיה מועמדת לפרס על תפקידה ב"המפגש", לא מועמדת בסופו של דבר.

בקטגוריית הסרט הטוב ביותר בשפה זרה יתמודדו על הפרס הסרטים "טוני ארדמן" הגרמני של מארן אדה, "איש ושמו אובה" השוודי של האנס הולם, "הסוכן" האיראני של אשגאר פרחאדי, "טאנה" האוסטרלי של מרטין באטלר ובנטלי דין, ו"Land of Mine" הדני של מרטין זנדווילט.

על פרס שחקנית המשנה הטובה ביותר ייאבקו ויולה דייוויס ("גדרות"), נעמי האריס ("אור ירח"), ניקול קידמן ("סארו – הדרך הביתה"), אוקטביה ספנסר ("מאחורי המספרים"), מישל ויליאמס ("מנצ'סטר ליד הים").

המועמדים לפרס שחקן המשנה הטוב ביותר הם מאהרשאלה עלי ("אור ירח"), ג'ף ברידג'ס ("באש ובמים"), מייקל שאנון ("יצורים ליליים"), דב פאטל ("סארו - הדרך הביתה") ולוקאס הדג'ס ("מנצ'סטר ליד הים").

הסרט הישראלי "בית האילמת" שביימה תמר קיי והיה ברשימת עשרה המועמדים לפרס סרט התעודה הקצר הטוב ביותר, לא נכלל ברשימה הסופית.

על פרס התסריט המעובד יתחרו "אור ירח" (בארי ג'נקינס), "סארו – הדרך הביתה" (לוק דייוויס), "המפגש" (אריק הייסרר), "גדרות" (אוגוסט וילסון) ו"מאחורי המספרים" (תיאודור מלפי ואליסון שרודר).

לפרס לסרט אנימציה באורך מלא מועמדים "קובו: אגדה של סמוראי", "מואנה", "חיי כקישוא", "הצב האדום" ו"זוטרופוליס".

בעקבות המחאה הנרחבת על העדר יוצרים ושחקנים שחורים בקרב מקבלי הפרסים של השנה שעברה (מחאה שהתנהלה תחת ההאשטאג #OscarSoWhite) והתגובה של הנהלת האקדמיה להגברת הייצוג לקבוצות מיעוט בקרב חברי האקדמיה, בולטת השנה הנוכחות של יוצרים ושחקנים שחורים בקרב המועמדים. שישה מתוך עשרים המועמדים בקטגוריות המשחק הם שחורים - שיא של כל הזמנים. בדומה, "אור ירח", סרט התבגרות של ילד הומו שחור בשכונה מוכת סמים, מועמד לפרס הסרט הטוב ביותר ויוצרו בארי ג'נקינס לפרס הבמאי. גם "גדרות" שביים דנזל וושינגטון על זוג שחורים אמריקאים בין המועמדים לפרס הסרט הטוב. שחקני שני הסרטים הללו מתמודדים על פרסי משחק בקטגוריות השונות.

לעומת זאת יוצרים הוליוודיים ותיקים ומוערכים, כמו מרטין סקורסזי וקלינט איסטווד, נותרו השנה מחוץ לתחרות האוסקר ומותירים את הבמה לצעירים מהם.

nullהמועמדים לסרט הטוב ביותר

"המפגש"

"המפגש"צילום: Jan Thijs/אי־פי

"הסרבן"

"אור ירח"

"לה לה לנד"

"מאחורי המספרים"

"סארו - הדרך הביתה"

"מנצ'סטר ליד הים"

"גדרות"

"באש ובמים"

המועמדים לשחקן הטוב ביותר

קייסי אפלק ("מנצ'סטר ליד הים")

ריאן גוסלינג ("לה לה לנד")

אנדרו גרפילד ("הסרבן")

ויגו מורטנסן ("קפטן פנטסטיק")

דנזל וושינגטון ("גדרות")

המועמדות לשחקנית הטובה ביותר

איזבל אופר ("היא")

רות נגה ("לאבינג")

"גדרות"צילום: David Lee/אי־פי

נטלי פורטמן ("ג'קי")

אמה סטון ("לה לה לנד")

מריל סטריפ ("פלורנס פוסטר ג'נקינס")

המועמדים לבמאי הטוב ביותר

בארי ג'נקינס ("אור ירח")

קנת לונרגן ("מנצ'סטר ליד הים")

מל גיבסון ("הסרבן")

דני וילנב ("המפגש")

דמיאן צ'אזל ("לה לה לנד")

המועמדים לשחקן המשנה הטוב ביותר

מהארשלה עלי ("אור ירח")

ג'ף ברידג'ס ("באש ובמים")

"סארו - הדרך הביתה"צילום: Mark Rogers/אי־פי

לוקאס הדג'ס ("מנצ'סטר ליד הים")

דב פאטל ("סארו - הדרך הביתה")

מייקל שאנון ("יצורים ליליים")

המועמדות לשחקנית המשנה הטובה ביותר

ויולה דייוויס ("גדרות")

נעמי האריס ("אור ירח")

ניקול קידמן ("סארו - הדרך הביתה")

אוקטביה ספנסר ("מאחורי המספרים")

מישל ויליאמס ("מנצ'סטר ליד הים")

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ