השבוע בקולנוע: לארה קרופט חוזרת כנערה מרדנית ויוצאת בעקבות אביה

"להתראות שם למעלה" הצרפתי זוכה לשבחים והכנופייה של "הוריקן" זוכה לבוז וקשיים מטאורולוגיים. שלושה סרטים שעולים לאקרנים לפני בהלת החמץ הגדולה

אורון שמיר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
תמונה מהסרט טומב ריידר
מנסה לפלס את דרכה הרחק מצילו של אביה. טומב ריידרצילום: Graham Bartholomew
אורון שמיר

רק שני סרטים חדשים עולים בסוף השבוע לאקרנים, כנראה שניים שמספיק בטוחים בהיותם שוברי קופות פוטנציאליים ולא חוששים להידרס בשבוע הבא על ידי המבול המתוכנן של סרטים לפסח. אליהם אפשר לצרף את סרט הפתיחה של פסטיבל הקולנוע הצרפתי שהחל השבוע בסינמטקים ברחבי הארץ, שכן גם הוא יוצא בהפצה מסחרית לאחר טרום הבכורה.

» פסטיבל הקולנוע הצרפתי - כל הפרטים
»
מה עושים היום – לוח האירועים המלא

» השבוע בקולנוע – לכל ההמלצות
» אילו סרטים מציגים בקולנוע החודש?
» לכל ביקורות הקולנוע

טומב ריידר

בימוי: רואר אותאו ("הגל", "Cold Prey")
משחק: אליסיה ויקנדר, דומיניק ווסט, וולטון גוגינס, דניאל יו, קריסטין סקוט תומאס, דרק ג'קובי.
עלילה: עיבוד קולנועי נוסף לסדרת משחקי המחשב בכיכובה של לארה קרופט (ויקנדר), מי שכונתה הגרסה הנשית של אינדיאנה ג'ונס. הסרט עוקב אחר נסיונותיה לפלס את דרכה בחיים הרחק מצילו של אביה (ווסט), חוקר אקסצנטרי שנעלם ונחשב למת. כיוון שקצת קשה לצלם סרט אקשן והישרדות בטבע דווקא בלונדון, שם מתגוררת הגיבורה, כוחות תסריטאים אפלים ישלחו אותה אל הנתיב ואל המקום בו נראה לאחרונה אביה - אי מיתי על חופי יפן שבו מסתתר קבר אגדי וצופן סוד.
מה הקטע: אל הגופיה של אנג'לינה ג'ולי, שגילמה את קרופט בתחילת העשור, משתחלת הפעם אחת הכוכבות הצעירות האהובות בהוליווד - אליסיה ויקנדר ("הנערה הדנית", "שם קוד מ.ל.א.ך."). יהיה מעניין לראות האם הסרט ימשיך את ההתענגות של המבט הגברי על גיבורה צעירה וקשוחה המקפצת בין מלכודת מוות אחת לשנייה, או יפנה לכיוון עכשווי ועדכני יותר.

נכנסת לנעליים גדולות ויוצאת לחופי יפן. "טומב ריידר" - לצפייה בטריילר:

הוריקן

בימוי: רוב כהן ("מהיר ועצבני", "xXx")
משחק: טובי קבל, מגי גרייס, ריאן קוונטן, ראלף אינוסן, מליסה בולונה, בן קרוס.
עלילה: כנופיית שודדים חמושה ומאובזרת היטב מתכננת לשדוד מתקן מאובטח של משרד האוצר האמריקאי. עד כאן מדובר בהתחלה של מיליון סרטים אחרים, אלא שהרעיון הלכאורה מבריק של השודדים הוא לבצע את הפשע בדיוק בשעה שהוריקן בדרגה 5 מכה באיזור. כמובן שגם זה לא היה מחזיק סרט שלם ללא דמויות שאמור להיות לצופה אכפת מגורלן, ולפי הטריילר נדמה שמי שנרצה בטובתם הם מנהלת המשמרת (גרייס) ועובד זוטר (קבל) שנקלעו אל התופת שבלב הסערה.
מה הקטע: נשמע ונראה כאילו "טוויסטר", או שאר סרטי הסופות והחורבן, פוגש את סרטי השוד המופרכים של סדרת "מהיר ועצבני". נקודת המפגש הזו נדמית כל כך מטופשת שבהחלט יכול לצאת ממנה דווקא סרט מהנה באופן חסר מעצורים, מהבמאי שהחל את סדרת סרטי "מהיר ועצבני" שכל אולפן בהוליווד מנסה לחקות את הצלחתה כבר שנים.

בין מטופש למהנה. "הוריקן" - לצפייה בטריילר:

קרדיט: ShovalFilmProduction

להתראות שם למעלה

בימוי: אלבר דופונטל ("תשעה חודשים")
משחק: נאואל פרז ביסקיאר, אלבר דופונטל, לורן לאפיט, נילס ארסטרופ, אמילי דקאן, מלאני תיירי.
עלילה: עיבוד לספרו של פייר למטר, שעלילתו מתרחשת במלחמת העולם הראשונה. שתי הדמויות הראשיות נפגשות בשדה הקרב וגורלן נקשר זו בזו - האחד אמן מבריק (פרז ביסקיאר) והאחר מנהל חשבונות (דופונטל). חייהם של השניים אמנם לא נקטעים אבל כן נהרסים ממגוון סיבות, והם מחליטים לנקום באופן יצירתי בכל מי שאחראי למלחמת העולם. במיוחד בקצין שהורה על טבח מיותר ועומד להתעשר גם על חשבון המשפחות השכולות. לרשותם עומדים הסגידה לגבורה ועוצמתה של האמנות.
מה הקטע: כאמור, סרט הפתיחה של פסטיבל הקולנוע הצרפתי שהולל מכל עבר ומתואר כפנינה קולנועית עשירה בדמיון ורבדים. לצד הצלחה נאה במכירת כרטיסים במולדתו, זכה הסרט גם בעיטור הגבוה ביותר של תעשיית הקולנוע המקומית - חמישה פרסי סזאר, כולל פרס הבימוי והשחקן שהוענקו שניהם לדופנטל. עם החיבה של הקהל הישראלי לסרטים דוברי צרפתית אין סיבה שלא תשוחזר ההצלחה.

נקמה יצירתית. "להתראות שם למעלה" - לצפייה בטריילר:

קרדיט: סרטי נחשון

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ