אורון שמיר
נוה צור
סיפור על התבגרות קשוחה בשכונת הארגזים. "פרא אציל"צילום: עמית יסעור
אורון שמיר

שישה סרטים חדשים מגיעים אל בתי הקולנוע בדיוק בזמן ליום האהבה הלועזי, בתזמון לא ברור שהופך את רובם לרעיון גרוע מאוד לדייט רומנטי: אקשן עתידני בחסות ג'יימס קמרון, מליסה מקארתי שלא מנסה להצחיק, סיפור התבגרות כואב בדרום תל-אביב, קירה נייטלי כסופרת משוחררת מינית, טארג'י פי הנסון בתפקיד מל גיבסון וסרט המשך ללהיט האימה שנתקע בלופ.

»מה עושים היום – לוח האירועים המלא
» השבוע בקולנוע – לכל ההמלצות
» אילו סרטים מציגים בקולנוע החודש?
» לכל ביקורות הקולנוע

אליטה: מלאך קרב

בימוי: רוברט רודריגז ("עיר החטאים", "פלאנט טרור")
משחק: רוזה סלאזר, כריסטוף וולץ, ג'ניפר קונלי, מהרשלה עלי, אד סקריין.
עלילה: מדע-בדיוני, אקשן, רומנטיקה והמון אפקטים מיוחדים מרכיבים את הסרט המבוסס על מנגה (קומיקס יפני) באותו השם. הסיפור מתרחש בעתיד ומתחיל כאשר מדען (וולץ) מוצא סייבורגית (סלזאר) בגרוטאות, מתקן ומפעיל את המכונה שחלקה אדם. אלא שהרובוטית, אליטה, לא זוכרת מי היא ומה תכליתה ומסע הגילוי שלה מוביל את הסרט, שמקווה להיות פרק ראשון במותג חדש.
מה הקטע: מדובר בפרויקט ותיק של ג'יימס קמרון, אותו הוא מנסה להרים מאז תחילת האלף הנוכחי. לבסוף שרביט הבימוי הופקד בידיו של רודריגז, שאכן הביא את הסרט לכדי סיום, בעוד קמרון נותר כתסריטאי ומפיק בעודו עומל על סרטי ההמשך המובטחים ל"אווטאר". יכול להיות שאלה יגיעו לפני ש"אליטה" יזכה להמשכון שכבר בונים עליו, אם לא יכסה את ההשקעה הכספית העצומה או יעורר התלהבות חסרת מעצורים שתוביל למעריצים שידרשו עוד מהרובוטית עם העיניים הגדולות (שהן מחווה ליצירות יפניות מצויירות).
»"אליטה: מלאך קרב" - מועדי הקרנה

מותג חדש. "אליטה: מלאך קרב" - לצפייה בטריילר:

קרדיט: Cinemaisrael

האם אי פעם תסלחי לי?

בימוי: מריאל הלר ("יומנה של מתבגרת")
משחק: מליסה מקארתי, ריצ'רד אי גרנט, דולי וולס, בן פלקון.
עלילה: לי ישראל (מקארתי) היא סופרת צללים שכל-כך טובה בעבודה שלה עד כי מעטים זוכרים את שמה, ומעטים עוד יותר מוכנים להעסיק אותה. ייתכן שגם האישיות הבלתי מלבבת שלה תורמת למצבה התעסוקתי. כאשר אוזלות האופציות ואיתן המזומנים, הכותבת מחליטה לפברק ולמכור מכתבים אישיים מאת מפורסמים שהלכו לעולמם, בסיועו של נוכל חלקלק וחברותי (גרנט).
מה הקטע: קהל הקולנוע בישראל חייב תודה ענקית לאוסקרים על שהסרט הזה הגיע ארצה, שכן למרות שם המשפחה של הסופרת הניו-יורקרית שעל קורותיה מבוסס הסרט, נדמה היה שכבר לא יגיע אלינו אחרי חודשים מאז שהופץ במולדתו האמריקאית. הגעתו אולי זורזה כנראה בזכות שלוש מועמדויות לפרס, לתסריט השנון שכתבו ניקול הולופסנר ("דיברנו מספיק") וג'ף וויטי, ולצמד השחקנים המרכזיים. מקארתי מביאה לדמות עוצמה דרמטית ופגיעות כובשת שמפתיעות לחלוטין בהתחשב ברזומה עתיר הקומדיות הגסות בכיכובה, בעוד גרנט משלים אותה היטב בחן מכמיר לב. התוצאה היא קומדיה מרירה-מתוקה שלא סוחטת צחוקים בכוח, סרט כל-כך מינורי עד שמפחיד להמליץ עליו אבל גם יצירה כה מצטיינת ומהודקת עד כי אי אפשר שלא.
»"האם אי פעם תסלחי לי?" - מועדי הקרנה

מינורי אך מהודק. "האם אי פעם תסלחי לי?" - לצפייה בטריילר:

קרדיט: Cinemaisrael

פרא אציל

בימוי: מרקו כרמל ("אחותי היפה")
משחק: נוה צור, אלון אבוטבול, ליאת אקטע, שירה האס, יעקב זדה דניאל, מוריס כהן.
עלילה: אלי (צור) הוא נער המבלה את ימיו בבליסת מזון וספרים, שלא מוצא מזור בבית אמו (אקטע) ובן-זוגה (זדה) הנרקומנים המשתקמים. הוא שואף לבלות זמן עם אביו הביולוגי (אבוטבול), אמן מיוסר עם תסביך שואה וחיבה לטיפה המרה. בדיוק כשנדמה שהוא מוצא נפש לשוחח איתה בפאנקיסטית בת-גילו (האס), המצב בבית מחמיר ונהיה לטרגדיה.
מה הקטע: סיפור התבגרות וחיפוש אחר גאולה בשכונת הארגזים הדרום תל-אביבית, המבוסס על ספרו של דודו בוסי, שגם כתב את התסריט יחד עם הבמאי. אם היה מדובר בסרט תוצרת צרפת או איטליה על אותם נושאים, ודאי היו מהללים אותו באופן מיידי, אז הצעתי היא להשאיר את ההתנשאות על יצירה מקומית מחוץ לאולם הפעם. מדובר בסרט חזק ובועט, לפעמים חזק מדי ובועט לכל הכיוונים בכל הכוח, שמי שיצלול איתו מטה אל מצולות הייאוש יזכה לחוויה מטלטלת, שוודאי דומה למציאות של רבים יותר ממה שנדמה. צור והאס, שני השחקנים הצעירים בקאסט, זכו בפרסי אופיר על התפקידים, אבל כל המעורבים בסרט ראויים לפרסים בכל הקשור לעבודת המשחק ולדמויות עצמן.
»"פרא אציל" - מועדי הקרנה

לצלול מטה. "פרא אציל" - לצפייה בטריילר:

קרדיט: unitedkingfilms

קולט

בימוי: ווש ווסטמורלנד ("עדיין אליס")
משחק: קירה נייטלי, פיונה שואו, דומיניק ווסט, רוברט פיו.
עלילה: נישואיה של בת הכפר גבריאל קולט (נייטלי) לסופר הפריזאי ווילי (ווסט) משנים את חייה ביותר ממובן אחד, שכן בעלה מזהה אצלה כישרון לכתיבה ומציע שתכתוב עבורו (ללא קרדיט). כך נולדת סדרת ספרי "קלודין" שמאוחר יותר תהפוך למלחמה על הכרה בקולט כסופרת בפני עצמה.
מה הקטע: דרמה ביוגרפית של הסופרת המהפכנית בכמה וכמה מובנים, שמשום מה דוברת אנגלית למרות שהעלילה מתרחשת בצרפת. ווסטמורלנד ביים לבדו לראשונה מאז שהלך לעולמו בן זוגו לחיים וליצירה, ריצ'רד גלאצר, שהיה שותף לתסריט. היוצרים התמקדו בעיקר בשחרור האישה, הן מבחינת המהפכה הספרותית שחוללה קולט והן במובן המיני כפי שאפשר להתרשם בקדימון.
»"קולט" - מועדי הקרנה

על ההכרה. "קולט​" - לצפייה בטריילר:

מז"ל טוב 2

בימוי: כריסטופר לנדון ("מז"ל טוב")
משחק: ג'סיקה רותה, רובי מודין, ישראל ברוסארד, פי וו.
עלילה: צעירה שחוותה אירוע טראומתי ביום ההולדת הקודם שלה, מגלה שהיא לא היחידה שתקועה בלולאת ביעותים. בפעם הקודמת היא נרצחה שוב ושוב בידי דמות מסתורית במסכת תינוק, רק כדי להתעורר בכל פעם שזה קרה ולחוות את אותו יום מחדש - והפעם היא לא היחידה שזה קורה לה.
מה הקטע: אחרי הצלחת הסרט הראשון לפני כשנתיים הוחלט על המשכון, אלא שהקונספט הבסיסי השאול מן הסרט האייקוני "לקום אתמול בבוקר" בקושי החזיק סרט אחד. מה גם שמאז הוא חזר לאופנה ואפשר לראותו למשל בנטפליקס בסדרה "בובה רוסית", כך שגישת "עוד מאותו הדבר" כנראה לא תספיק הפעם. היוצרים, שחוזרים יחד עם השחקנים לסיבוב נוסף, יצטרכו להתעלות.
»"מז"ל טוב 2" - מועדי הקרנה

עוד מאותו הדבר. "מז"ל טוב 2" - לצפייה בטריילר:

קרדיט: Tulip entertainment

מה גברים רוצים​

בימוי: אדם שנקמן ("היירספריי")
משחק: טארג'י פי הנסון, טרייסי מורגן, אריקה באדו, אלדיס הודג', ג'וש ברנר, קלן לוץ.
עלילה: סוכנת ספורטאים (הנסון) מחכה לקידום שלה, שמוצע דווקא לגבר צעיר וחסר ניסיון, ספק בשל הפחד של עמיתיה הגברים מפני האינטנסיביות שלה. כשתאונה מוזרה מעניקה לה את היכולות לשמוע את המחשבות הכמוסות של כל גבר, היא מחליטה לנצל את המצב לטובתה בכל מיני מובנים.
מה הקטע: זוכרים את סרטה של ננסי מאיירס "מה נשים רוצות"? זה שבו מל גיבסון מתחשמל ומתחיל לשמוע את המחשבות של הנשים סביבו, בדגש על הלן האנט ומריסה טומיי? כשיצא הסרט לפני שני עשורים היה נהוג להתבדח שגרסה הפוכה לא תחזיק סרט באורך מלא כי כולם יודעים איך יישמעו מחשבות של גברים. לצוות שהיה מופקד על הרימייק הנוכחי לסרט ההוא זה כנראה ברור פחות, וחובת ההוכחה לגבי עניין כלשהו במה שעובר למין הגברי בראש היא לגמרי עליהם כרגע. מניסיון אישי, אלה כנראה מחשבות בנוסח "הלאה הפטריארכיה!" ושאר תהיות מסוג זה.
»"מה גברים רוצים" - מועדי הקרנה

מה הם רוצים, לכל הרוחות. "מה גברים רוצים" - לצפייה בטריילר:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ