אורון שמיר

שבעה סרטים חדשים מגיעים אל בתי הקולנוע: קומדיית פעולה על נסיעת מונית, שובה של בובה רצחנית, דרמה צרפתית סוציאלית, סודות משפחתיים בספרדית והמון סרטים לילדים, בעברית בלבד.

מה עושים היום – לוח האירועים המלא
השבוע בקולנוע – לכל ההמלצות
אילו סרטים מציגים בקולנוע החודש?
לכל ביקורות הקולנוע

שוטר על הדרך
בימוי: מייקל דוסי ("אולי בכל זאת")
משחק: קומיל נאנג'יאני, דייב בטיסטה, קארן גילן, בטי גילפין, נטלי מוראלס, איקו אוואייס.
עלילה: נהג אובר (נאנג'יאני) אוסף למכוניתו בלש משטרה (בטיסטה) שלוקח אותו ליותר מסתם סיבוב והופך אותו לשותף במצוד מטורף אחרי טרוריסט. בדרך השניים יהפכו לצמד שצריך ללמוד לעבוד ביחד, בזמן שהנהג מנסה לתת את השירות הטוב ביותר כדי לקבל ציון גבוה.
מה הקטע: קומדיית פעולה עם זיווג מוזר במרכז, מה שאמור להעלות את מפלס הצחוק - גיבור סרטי אקשן משופשף כמו בטיסטה, משתף פעולה עם קומיקאי מובהק כמו נאנג'יאני (שגם רגיל לגלם נהג מונית, כפי שהיה ב"חולי אהבה"). דמויות המשנה שהם יפגשו בדרך יהיו גורם מכריע לא פחות מהכימיה ביניהם, ולשם כך גוייסו לא מעט פרצופים מוכרים.
שוטר על הדרך - מועדי הקרנה

"שוטר על הדרך" - לצפייה בטריילר:

אנאבל 3
בימוי: גארי דאוברמן
משחק: ורה פרמיגה, פטריק ווילסון, מקנה גרייס, מדיסון אייסמן.
עלילה: הזוג וורן (ווילסון ופרמיגה) שנלחמו בבובה הרדופה אנאבל בסרטים הקודמים, מבקשים לכלוא אותה במקום מיוחד בביתם כדי שלא תגרום עוד רע. אלא שבלילה מסוייט אחד הבובה מעירה לחיים רוחות הכלואות יחד איתה ושמה לה למטרה לרדוף את הילדה בת ה-10 של הזוג וורן (גרייס).
מה הקטע: מסתבר שהרימייק של "משחק ילדים" לא מספיק ואנחנו פשוט מוכרחים שיהיה על המסכים יותר מסרט אחד על בובות שקמות לחיים (לא כולל "צעצוע של סיפור 4"). התוצאה היא סרט ספין-אוף שלישי לאנאבל מסרטי "לזמן את הרוע", שדווקא התקבל בחיבוק אליו לא זכו סרטי צד נוספים ביקום הקולנועי הזה. אגב, זהו אמנם הסרטו הראשון של הבמאי, אבל ברזומה שלו אפשר למצוא שותפות בתסריטים של שני הסרטים הקודמים, כמו גם ב"הנזירה" ו"זה" אם למנות עוד יצירות אימה בולטות מהזמן האחרון.
אנאבל 3 - מועדי הקרנה

"אנאבל 3" - לצפייה בטריילר:

קרדיט: Tulip entertainment

בידיים טובות
בימוי: ז'אן הרי ("10% אחוז")
משחק: סנדרין קיברלן, ז'יל ללוש, אלודי בושה.
עלילה: תינוק בן יומו ננטש על ידי אמו בבית החולים, מה שמוביל צוות של עובדים סוציאלים למציאת משפחה שתקלוט אותו. קרין (קיברלן) האחראית מחליטה להעבירו ראשית לאומנה אצל ג'אן (ללוש), בזמן שאליס (בושה) מקבלת את הבשורה שתשנה את חייה לאחר שנים של ציפיה להיות אם.
מה הקטע: דרמה סוחטת דמעות עוד משלב הנושא, שהוקרנה לרגע בפסטיבל הקולנוע הצרפתי מוקדם יותר השנה וכעת תנסה את מזלה עם הקהל הרחב. אגב, לא להתבלבל עם "זה בידיים שלך" שהגיע לאקרנים לפני חודש בדיוק, מאותו פסטיבל ומאותה ארץ מוצא.
בידיים טובות - מועדי הקרנה

"בידיים טובות" - לצפייה בטריילר:

קרדיט: LevCinema

סודות בין אחיות
בימוי: פבלו טרפרו ("קראנצ'ו")
משחק: ברניס בז'ו, מרטינה גוזמן, אדגר רמירז, חואקין פיוריאל, גרציאלה בורחס.
עלילה: מיה (גוזמן) ואאוחניה (בז'ו) הן שתי אחיות ששומרות על קשר חזק למרות שלא התראו זמן רב והן גרות כל אחת ביבשת אחרת. כאשר אביהן חוטף שבץ שמוביל לתרדמת, האחיות מתאחדות בבית המשפחה, מציפות מתחים ישנים עם האם (בורחס) ומתפתות למאהבים חדשים וישנים.
מה הקטע: דרמה משפחתית שהופך למותחן חושף סודות, עם קאסט בינלאומי מרשים והבטחה להיות יותר מטלנובלה. הרבה מההגשמה של הבטחה זו תלוי בבמאי הארגנטינאי, שסרטיו מרבים להציג בפסטיבלים אך לא בבתי הקולנוע בישראל, והפעם מקבל את הבמה המרכזית.
סודות בין אחיות - מועדי הקרנה

"סודות בין אחיות" - לצפייה בטריילר:

קרדיט: unitedkingfilms

הרפתקה בשחקים
בימוי: ליאור חפץ
משחק: אמיר טסלר, הילה נתנזון, אריה צ'רנר, ריקי בליך, נתי רביץ, דור הררי, אורי בלופרב.
עלילה: נער ונערה חובבי תעופה (טסלר ונתנזון) נתקלים בגרוטאה של מטוס קרב ישן ומחליטים לשפץ אותו לקראת יום העצמאות. לעזרתם נחלץ טייס לשעבר (צ'רנר), ומולם עומדת התנגדות ההורים שחושבים (בצדק יש לומר) שאולי הטסת מטוס במפגן אווירי זה לא בדיוק עניין לגיל 13.
מה הקטע: סרט ילדים ישראלי בהשראת הספר "הרפתקה בטייסת" מאת עודד מרום, שעל פי הטריילר מבקש להקנות תחושה של הרפתקה גדולה מהחיים ומגיע מלווה בהצהרות ההפקה על איכות האפקטים. בצד החינוכי, הקהל הצעיר אמור ללמוד על התגברות על מכשולים בדרך להגשמה עצמית. ואולי גם לזכות בשיעור על ציונות ומורשת קרב, נחכה לסרט כדי לגלות.
הרפתקה בשחקים - מועדי הקרנה

"הרפתקה בשחקים" - לצפייה בטריילר:

קרדיט: unitedkingfilms

אגלי דולס
בימוי: קלי אסבורי ("נומיאו ויוליה")
דיבוב לעברית: סטפן לגר, שירלי לילו, ערן מור, הדר שחף מעיין, דקלה הדר, גדי לוי ועוד.
עלילה: מסתבר שהבובות של ילדי העולם מגיעות כולן מאיזה מקום בדיוני, ובסרט הזה רובן ככולן בנות דמות אדם ונחשבות מושלמות. אולם, הסרט הוא דווקא על הבובות הלא-מושלמות, אלא שקרויות "אגלי דולס" ומבקשות להכיר בשוני ובייחוד שלהן בתור מעלות ולא בתור פגמים.
מה הקטע: מצד אחד, אי אפשר לתרגם צמד כה פשוט כמו "בובות כעורות". מצד אחר, הסרט המונפש דווקא יוקרן בישראל בדיבוב לעברית בלבד. זה אומר שאולי במקור לוהקו ליצירת האנימציה לא מעט זמרים מפורסמים, מניק ג'ונאס וקלי קלרקסון ועד אייס-טי ופיטבול, אבל ילדי ישראל יצטרכו להסתפק בסטפן לגר.
אגלי דולס - מועדי הקרנה

"אגלי דולס" - לצפייה בטריילר:

טבאלוגה - הסרט
בימוי: סוון אונדרולדט ג'וניור ("הצילו! כיווצתי את המורה")
דיבוב לעברית: אילנית גרשון, דדי זוהר, דניאל מגון, ניר רון, גל סרי, קוקי סלינס, נעמה
שטרית ועוד.
עלילה: טבאלוגה, מסתבר, הוא שמו של גיבור הסרט - דרקון שלא ממש יודע לעוף או לירוק אש, וגדל אצל עורב מאמץ. הוא יוצא למסע על מנת להפוך לדרקון אמיתי ובדרך פוגש דב קוטב, איש שלג מרושע ואת נסיכת הקרח - אז נשמע שכבר הבנתם על איזה מותג מנסים לרכב כאן.
מה הקטע: עוד מוצר אנימציה אקראי שמדובב לעברית ונוחת בארץ, הפעם במקור מגרמניה. מי יודע, אולי מה שהיה חסר לסרטי "לשבור את הקרח" הוא דווקא דרקון? בכל מקרה יש עוד זמן עד הסרט של דיסני והחופש הגדול כבר התחיל, האולמות ממוזגים ולהורים לא אכפת.
טבאלוגה - מועדי הקרנה

"טבאלוגה - הסרט" - לצפייה בטריילר:

קרדיט: moshik008

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ