הוכרזו הזוכים בפסטיבל סרטי הסטודנטים בת"א

"בשבחי היום" של אורן אדף זכה בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר, "רחוב ההסתדרות" של מתן פינקס הגיע למקום הראשון בקטגוריה התיעודית, ו"בפה פעור ובאוזניים עצומות" של תום מדר ואם-לי נוי ניצח בתחרות האנימציה

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"בשבחי היום" של אורן אדף מבית הספר סם שפיגל בירושלים זכה הערב בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר בתחרות הישראלית של פסטיבל סרטי הסטודנטים בתל אביב. פרס הסרט התיעודי הקצר הטוב ביותר הוענק ל"רחוב ההסתדרות" של מתן פינקס מבית הספר לקולנוע מעלה בירושלים, ואילו פרס סרט האנימציה הטוב ביותר של הפסטיבל, שננעל הערב, ניתן ל"בפה פעור ובאוזניים עצומות" של תום מדר ואם-לי נוי מהמכללה האקדמית ספיר.

סרטו של אדף, שהשתתף בתחרות הסרטים הקצרים של פסטיבל ברלין, מספר על צעיר המסתובב בגן העצמאות בירושלים בשישי בצהריים ומחפש סטוץ שגם יאפשר לו לקיים שיחה טלפונית עם הוריו החרדים רגע לפני כניסת השבת. "סרט יוצא מגדר הרגיל החושף טפח מנשמתו של במאי בעל קול מקורי ואמיץ", כתבו השופטים בנימוקי הענקת הפרס לסרט. "זהו סרט המצליח לתקשר עם צופיו באופן אינטימי ועדין תוך שימוש במבע קולנועי ייחודי וחף מכל בחירה שגרתית".

מתוך "בשבחי היום". יוצא מגדר הרגיל

"רחוב העצמאות" של מתן פינקס, דוקו אקטיביזם סאטירי, מלווה את מסע הבחירות של פינקס, תושב רחוב ההסתדרות בירושלים, לראשות הרחוב. הוא מואס בהזנחה, בלכלוך ובאלימות שהוא רואה מתחת למרפסת ביתו, ומחליט להביא שינוי. "סרט המצליח ללכוד את רוח התקופה, מבלי לקחת את עצמו ברצינות יתרה. זהו מודל לעשייה דוקומנטרית מקורית, מלאת אהבת אדם, הומור ויצירתיות", כתבו השופטים על הסרט.

"בפה פעור ובאוזניים עצומות" מתאר יום בחייה של צעירה שחיה חיים של שתיקה ובדידות עם חברה הדג – שקט המופר ברגע שדייר חדש נכנס להתגורר בדירה הסמוכה. "שיר אהבה לאמנות הקולנוע שנעשה בדיוק וליטוש החורגים הרבה מעבר לסטנדרטים של יצירה סטודנטיאלית. הסרט משתמש בשילוב ייחודי של טכניקות אנימציה אשר מעבירות סיפור קטן ומלא ברגש", כתבו השופטים.

מתוך "בפה פעור ובאוזניים עצומות". שיר אהבה לאמנות הקולנוע

בתחרות לסרט הקצר העצמאי זכה סרטו של לאון פרודובסקי ("חמש שעות מפאריס")
"ברוכים הבאים ו... משתתפים בצערכם", פורום מבקרי הקולנוע בישראל העניק את פרס הסרט המצטיין בפסטיבל ל"בבגה" של גן דה לנגה מסם שפיגל, ואילו פרס חביב הקהל ניתן לסרטו של אורי רום מאוניברסיטת תל אביב, "חנייה בצל".

פרס התסריט הטוב ביותר הוענק לסרט "מגרש" של דקל ניצן מהחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב; פרס הצילום ניתן לסרגיי מיידין, שצילם את הסרט "כוכב בלי שם" שביים אריאל כהן. פרס העריכה הוענק לסיון בן ארי על הסרט "יום הולדת" בבימוי זוהר קמינסקי, ובפרס מיוחד מטעם חבר השופטים זכה "תורמוס" של סארי באשרת מבית הספר סם שפיגל. בפרס ההפצה זכה "כתמים לבנים" של איתי נצר מבית ספר מעלה, ובציון לשבח זכה הסרט "אלבינה 12" של הבמאי מיקי פולונסקי ממנשר. זוכי התחרות הים תיכונית הם "Elephant" העלילתי בבימוי פבלו לרקואן מספרד, ו"The Strangers" התיעודי בבימוי אחמד ברגותי מהרשות הפלסטינית.

>>> לצפייה בכמה מסרטי התחרות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ