בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים

תגובות

התזמורת הפילהרמונית. המנצח הוא יואל לוי וכסולן יופיע הפסנתרן רודולף בוכבינדר, בקונצ'רטו ק' 503 של מוצרט. עוד בתוכנית, "ואריציות היידן" של ברהמס והסימפוניה הסקוטית של מנדלסון. מחר (בפעם זו ב-19:00), וגם ביום ראשון, בהאנגר 11 בנמל תל אביב.

"כך עושות כולן". האופרה של מוצרט מועלית במתכונת קאמרית, מבוימת למחצה בידי יוליה פבזנר. אבנר בירון מנצח על שני זמרים סולנים מחו"ל ועל הבריטון הישראלי נח בריגר, ולצדם הזמרות הילה בג'יו, אלינור זון וקארין הוכמן. מנגנת: תזמורת קאמרטה. הערב באולם רפפורט בחיפה, מחר בכרמיאל (התחלה ב-20:00 בשני המקומות).

"קוולריה" ו"פאליאצ'י". העונה החדשה של האופרה הישראלית נפתחת בשתי אופרות קצרות, "קוולריה רוסטיקנה" ("אבירות כפרית") ו"פאליאצ'י" ("הליצנים"), המוצגות כמקובל בערב אחד. במאי: ג'נקרלו דל מונקו. מחר, וגם במוצאי שבת, ביום שני וביום שלישי. בשלוש ההצגות הראשונות יוכלו המעוניינים לצפות גם בחינם, בשידור חי (של "הליצנים" בלבד) שיוקרן החוצה אל אוהל ענקי ובו מאות מקומות. כל זאת במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, התחלה ב-20:00.

הסימפונית חיפה. מנצח: יואל לוי, פסנתרן סולן: אלון גולדשטיין, בקונצ'רטו מס' 3 של פרוקופייב. עוד תבוצע הסימפוניה מס' 2 של רחמנינוב. הערב בקריית חיים.

רביעיית הפסנתר הישראלית. חברי ההרכב הם הפסנתרנית רויטל חכמוב והקשתנים גלעד הילדסהיים, שולי ווטרמן ועירא גבעול. במרכז התוכנית: עיבוד קאמרי לסימפוניה "ארואיקה" של בטהובן. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

שלישיית ירושלים. חברי השלישייה הם רועי שילוח בכינור, אריאל טושינסקי בצ'לו וירון רוזנטל בפסנתר, והם יבצעו שלישיות מאת היידן, שניטקה וברהמס. בשבת ב-10:30 באולם הקשתות בעין השופט.

טריו לורנצן. האמנים הם הכנר אקרט לורנצן (הנגן הראשי של התזמורת הסימפונית ראשון לציון) ורעייתו הפסנתרנית בתיה לורנצן, עם הצ'לן יונתן גוטליבוביץ'. משתתפת הפעם גם זמרת הג'ז דפני לוי. במרכז התוכנית, שלישיות מאת מנדלסון (רה מינור) וצ'ייקובסקי. הערב באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

"אודה לסנטה ססיליה". את היצירה הנלבבת של פרסל ישירו הזמרים אביטל דרי, דוד נורטמן ועודד רייך, עם תזמורת הבארוק ועם מקהלת "זמרי קולגיום". מנצח: דוד שמר. הערב באולם ענב בתל אביב.

מיסה "זפוטק". מדובר במיסה דרום אמריקאית (מקסיקאית) מהמאה ה-17, לביצועה חוברים נגני אנסמבל פניקס בהנהלת מירנה הרצוג והזמרים עינת ארונשטיין, מיכל אוקון אלון הררי ואחרים. ביום שישי ב-14:00 באולם אסיא במוזיאון תל אביב, בשבת ב-12:30 בכנסיית מר אליאס בוואדי ניסנאס בחיפה.

תזמורת האקדמיה בת"א. אירוע ראשון בסדרה שעורכת האקדמיה (בית הספר ע"ש בוכמן מהטה): תזמורת המוסד, בניצוח מנהלו זאב דורמן, תבצע מיצירות מוצרט (סימפוניה קונצרטית לכינור וויולה), וברן (קטעים לתזמורת אופוס 6) ומאהלר (סימפוניה מס' 4). עם קשתנים סולנים מקרב התזמורת ועם הזמרות עינת ארונשטיין ושחר לביא (חליפות). מחר ב-19:30 וביום שישי ב-10:30 בבוקר, באולם האקדמיה (קלרמונט) באוניברסיטת ת"א.

סימפונט ואהרון. תוכנית מעורבת, ובה גם שירים מאת וילנסקי, זעירא וסמבורסקי בביצוע הזמרת שלומית אהרון (בעיבודים שעשו מוסיקאים אחדים) וגם הסימפוניה האיטלקית של מנדלסון. מנצח: גיל שוחט. ביום שני באולם "יד שטרית", טבריה.

שומאן בלבד. הפסנתרן בוריס גילטבורג יבצע את ה"קרנבל"; הזמרות שרון רוסטורף וברכה קול יבצעו (בהתאמה) את מחזורי השירים "אהבת המשורר" ו"אהבת אשה וחייה", עם גיל שוחט בפסנתר. ביום ראשון ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

כלי נשיפה. אל החמישייה הישראלית החדשה לכלי נשיפה (בכירי הנגנים בתחום) חוברים נשפנים מחו"ל, והיצירות הן מאת מוצרט, ליאור נבוק, ז'ן פראנסה ועוד. ביום שלישי באולם ענב בתל אביב.

שחרית בעין כרם. הכנרת הוותיקה דורה שוורצברג (בעלת עבר ישראלי) עם שני קשתנים ועם הפסנתרנית יוליה גורביץ'. התוכנית כוללת יצירות מאת באך, מוצרט, שומאן וברהמס. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר (טארג).

מוסיקה צרפתית. מדובר בחמישה מופעים: הזמרת איריס מלכין עם חגי יודן ליד הפסנתר, מחר; רביעיית כלי הקשת "זמיר" (חבריה הם נגנים בתזמורת הסימפונית חיפה) והפסנתרן ברט ברמן, שינגנו יחד ולחוד, ביום שישי ב-20:30; כלי נשיפה בשבת בבוקר, 11:00; רביעיית פסנתר (שלושה קשתנים ובהם הכנרת אלינא גורביץ', עם הפסנתרן אילן לוין), במוצאי שבת; והזמרת תמר קליינברגר ושלישיית "עתר" (פסנתר, כינור וצ'לו), ביום ראשון. כל זאת באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

חיי אלמה מאהלר. מופע על חייה הסוערים של אשת המלחין גוסטב מאהלר כתבה ומגישה עדי עציון-זק. משתתפים: הזמרת רונה ישראל קולת והפסנתרן יונתן זק. מחר ב-20:00; מופע אחר, עם הזמרת מאי ישראלי והמלחין הפסנתרן אורי לשמן, מוקדש כולו לשירי סשה ארגוב בעיבודים חדשים. שני המופעים במוצאי שבת ב-21:00, בית זק-עציון, תל אביב, טלפון 6023958-03.

קולות נשים. קונצרט שחרית של אנסמבל "נעמה" בניצוח פנינה ענבר, עם נבל, כינור ועוגב. היצירות: מאת ליסט, דבוז'ק, רחמנינוב, וגם עיבודים לשירי סשה ארגוב. בשבת ב-11:00 בבית הגפן בחיפה.

"ורד בר". עיבוד חדש שערך יזהר קרשון למוסיקה למחול פרי עטו של עובדיה טוביה. מבצעים: הרקדנים לאה אברהם ובנה אנוש, מקהלת לי-רון מהרצליה ונגנים. ביום ראשון ב-19:30 במכללת לוינסקי (קרית המכללות) בתל אביב.

מוסיקה מזרחית. יאיר דלאל, כנר ונגן עוד, ירצה על תולדותיה וסוגיה של המוסיקה המזרחית הקלאסית. הערב ב-19:00 במסגרת סדרה מטעם המכללה החברתית כלכלית, בניין התנועה הקיבוצית ברחוב לאונרדו דה וינצ'י 13, תל אביב.

הסימפונית אשדוד. מנצח: גיל שוחט, והסולנים הם התאומים נגני הקלרינט לבית גורפינקל. היצירות בהשתתפותם הן מאת מנדלסון ומאת ובר. יבוצעו גם סימפוניית "הפרידה" של היידן ופרקים מתוך הסרנדה לכלי מיתר של צ'ייקובסקי. הערב בהיכל התרבות בבת ים.

התזמורת הקאמרית חדרה. מנצח: עומרי הדרי. סולנים: רויטל חכמוב ותמיר אקטע. במרכז הערב: הקונצ'רטו משובב האוזן לפסנתר וחצוצרה של שוסטקוביץ'. ביום שלישי באולם רנה שני בעיר.

"בחלונות הגבוהים". מופע מעניין ובו עיבודים של משה זורמן, שגם משתתף כפסנתרן, לשירי שמוליק קראוס. שרה הזמרת קרן הדר ובכלי הקשה מנגן אסף רוט. ביום שישי ב-21:00 באולם קשת אילון בקיבוץ אילון.

המאה ה-20. באירוע לא שגרתי זה תבוצע היצירה המאתגרת "דפוסים בשדה כרומטי" של מורטון פלדמן, לצ'לו ופסנתר, בביצוע שירה לגמן ודן ויינשטיין. הערב ב-19:00 בגלריה "בצלאל, יפו 23", ירושלים.

שוחט את בלומין. גיל שוחט כפסנתרן וכמנצח, מרינה מקסימיליאן בלומין שרה ואנסמבל נגנים ("אליסיום"). הערב כולל חלק מקונצ'רטו לפסנתר של באך, יצירה קלילה של שוחט, שירים אמריקאיים, שירים עבריים בעיבודים חדשים. במוצאי שבת ב-21:00 בהיכל התרבות של מודיעין.

פניני אופרטה. להקה אורחת מהונגריה (זמרים, רקדנים), עם תזמורת צוענית, תופיע הערב בהיכל אמנויות הבמה בבאר שבע, מחר באולם ויקס ברחובות, ביום שישי פעמיים, ב-13:00 וב-20:30, בתיאטרון גשר ביפו, במוצאי שבת בקרית חיים.

מוסיקה מודרנית לצ'לו. שורת הרצאות מפי ירן פטר היקל, פרופסור מדרזדן, והדגמות מידי צ'לן אורח, יתקיימו מחר, וגם ביום ראשון וביום שני, בחוג למוסיקולוגיה באוניברסיטת חיפה. פרטים נוספים בטלפון 8288232-04.

לילדים. אל התזמורת הסימפונית ירושלים מצטרף אנסמבל נגני הפעמונים "ענבלים". מנצחת: עדית שכטמן. הערב ומחר, בשני הימים ב-17:00, באולם הנרי קראון בירושלים.

אורית וולף. הפסנתרנית משוחחת על בטהובן עם השף אייל שני. ביום שישי ב-11:30 בבוקר במוזיאון תל אביב.

אופרה לילדים (1). נוסח עברי מותאם לטף של "שיקוי האהבה", שהכין דוד זבה, מעלים זמרי הסטודיו של האופרה הישראלית (בתלבושות), עם נגני התזמורת הקאמרית הישראלית. מחר ב-17:00 במוזיאון תל אביב.

אופרה לילדים (2). עיבוד מותאם לטף ל"חליל הקסם", עם זמרי אופרה סטודיו (בתלבושות) ובליווי פסנתר. ביום שלישי ב- 17:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

באך בשיאיו. בפתיחת העונה החדשה של "סולני באך הישראלים" (אנסמבל קולי מצומצם, מובחר, ונגנים בכלים היסטוריים, בניהולו של שרון רוזנר), יתקיים קונצרט מאתגר המוקדש כולו למוטטים של באך. ביום רביעי (7.12) באולם ענב בתל אביב.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו