פתיחה שכולה מנעמים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

אנסמבל סולני תל אביב, במתכונת של תזמורת כלי קשת, הוציא את העונה החדשה לדרך במצעד מטעמים מפנק. סייעו לכך הזמרה העדינה של אנסמבל זמרי מורן (מדריכתו היא נעמי פארן), עם זמרים סולנים מקרבו ובראשם הסופרן הדס פארן-אסיה. את היצירה שפתחה - פרק מתוך סרנדה של אלגר - לא מתאים לכאורה לתפוס כ"פינוק" - היא נוספה לתוכנית כמחוות זיכרון לכנר מתן גבעול, חבר האנסמבל. אלא שהביצוע מלא הטעם והרגש לא היה יכול אלא לגרום הנאה, ואולי אף קורטוב נוחם.

במרכז הקונצרט כיכבה יצירה מעניינת במיוחד של נועם סיוון, "ביתן הבדידות" שמה (אדווח עליה בהזדמנות קרובה), ולצדה "מיסת עוגב קטנה" של היידן (עוגב: אייל באט) והמיסה בסול מג'ור של שוברט. אפשר להתווכח קצת עם דרכו של המנצח ברק טל במיסה של שוברט: את הליטוף המתמיד שהיא מעניקה לשומעים, במהותה, חיזק טל בפרשנות שהנינוחות והרכות שלה נשמעו לי מוגזמות - בעיקר בפרק ה"קיריה" הפותח. צד זכות לגישה: צליל רך ועוטף הוא מעין סימן היכר "ממתג" של האנסמבל, ברוב עשר שנות קיומו.

עוד נושא לוויכוח הוא העיבוד של טל לחמישייה ק' 406 בדו-מינור של מוצרט, שבוצעה בתזמורת כלי קשת. אודה כי לא מצאתי סיבה להלל גרסה חדשה זו, שמוסיפה לפעמים כובד באסי מיותר ובעיקר מרככת את הזעקה שמקרינה החמישייה בגרסאותיה המקוריות לחמישייה (כלי מיתר או כלי נשיפה). ביצוע הפרק הראשון היה זחלני מדי, נטול מתח. עם טענות אלה, שאינן באות להכחיש את ההנאה הכללית שנגרמה, יוכלו הרוצים בכך להתווכח בעזרת מסמך: אנסמבל סולני תל אביב מציע למעוניינים הקלטה של הקונצרט, הן בתקליטור אודיו והן בדי-וי-די. כדאי מאוד לשמוע.

אנסמבל סולני תל אביב בניצוח ברק טל, עם זמרים סולנים ועם אנסמבל זמרי מורן. אולם ענב בתל אביב (יום ראשון)

כתבות מומלצות

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ