רקדנים בכירים בבת שבע עוזבים את הלהקה

חמישה מהרקדנים העוזבים יעבדו עם שרון אייל בפרויקט הראשון שתיצור ככוריאוגרפית עצמאית מחוץ ללהקה. גם מנהל האנסמבל יסיים את תפקידו

אלעד סמורזיק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד סמורזיק

העונה הנוכחית של להקת בת שבע תיחתם בחודש הבא, ובתומה ייכנסו לתוקפם כמה שינויים משמעותיים מבחינת הרכבה האנושי. אוהד נהרין ימשיך להנהיג את הלהקה כמנהל האמנותי, אך שרון אייל, שמכהנת ככוריאוגרפית הבית שלה מאז 2005, תעזוב את בת שבע באופן רשמי. בנוסף יעזבו את הלהקה שבעה רקדנים, חלקם יעברו לפעול עם אייל, וכן חמישה רקדנים יעזבו את האנסמבל. גם המנהל של האנסמבל, אלדד מנהיים יסיים את תפקידו.

אייל, שהצטרפה לבת שבע כרקדנית בסוף שנות ה‑80, תתמסר עם עזיבתה לטיפוח הרכב חדש שהיא מגבשת בימים אלה עם גיא בכר, בן זוגה ושותפה ליצירה בשש השנים האחרונות. השניים כבר גייסו רקדנים שייסעו עמם לשוודיה בחודש הבא וישתתפו בעבודה שיעלו בבכורה בבלט גטבורג באוקטובר. מדובר בעיקר ברקדנים שיעזבו את בת שבע בתום העונה, לצד שניים שכבר עזבו אותה בשנה שעברה­ - תום ויינברגר וגון בירן. כמו כן, באפריל 2013 יציגו אייל ובכר עבודה חדשה באחת הלהקות הנחשבות בעולם, תיאטרון המחול ההולנדי (NDT).

את להקת בת שבע יעזבו כאמור שבעה רקדנים: דאג לת'רן האמריקאי (שרוקד בבת שבע מאז 2007) ורבקה היטינג השוודית (שרקדה שנתיים באנסמבל ושנה אחת בלהקה) יעזבו על מנת לעבוד עם אייל; רייצ'ל אוסבורן האוסטרלית, מהרקדניות הוותיקות והמוערכות בבת שבע, תעזוב לאחר 12 שנים ובתקופה הקרובה היא צפויה ללמד גאגא (שפת התנועה של נהרין) מטעם הלהקה בשוודיה, ובמקביל לסייע לאייל בהפקתה החדשה בגטבורג; גיא שומרוני, שרוקד בבת שבע מאז 2001 (וצפוי לסייע לנהרין עם הפקתו החדשה בעונה הבאה); ארז זוהר שהצטרף ב‑2002; בובי סמית האמריקאית שהגיעה לבת שבע ב‑2005; וסתיו סטרוז שפועלת שם מאז 2008.

מתוך "מקס" של בת שבעצילום: גדי דגון

במקומם ישתלבו בלהקה שני רקדנים חדשים מחו"ל, סטפני אמוראו הקנדית שרקדה בבלט ברן ואוסקר ראמוס הפורטוריקני שרקד בלהקת סידר לייק הניו יורקית, וחמישה רקדנים שעולים מהאנסמבל: עומרי דרומלביץ', ניצן רסלר, מעיין שיינפלד, והאמריקאים ברט איסטרלינג וויליאם בארי. פרט לרקדנים שיעזבו את האנסמבל לטובת הלהקה, את ההרכב הצעיר של בת שבע יעזבו ארבעה רקדנים נוספים: אוליביה אנקונה האמריקאית, שעוברת לעבוד עם אייל, לוטם רגב, שהתקבל לבלט גטבורג ויעבוד עם אייל אף הוא, נעם אידלמן-שתיל ומריה סלאבץ הסלובנית.

אל האנסמבל יצטרפו תשעה רקדנים חדשים בעונה הבאה: תמיר אטינג ורני לבזלטר (שניהם היו מתלמדים בעונה החולפת), שני ליכט, איילת נדב, עוז שושן, שיין שקופטץ האמריקאי, מאריקו קאקיזאקי היפאני וריקרדו רוז דה סילבה ההולנדי.

בנוסף מנהל האנסמבל הוותיק, יסיים את תפקידו לאחר כמעט עשרים שנים בתפקיד. מנהיים, בן 52, שעובד בבת שבע מאז 1991, מספר כי מדובר בהחלטה ארגונית של הלהקה וכי לאחר סיום עבודתו שם הוא מתכנן ליזום פרויקטים הקשורים בעבודה בקהילה. תחליף אותו קלייר בייליס-נגר, שבשמונה השנים האחרונות שימשה מנהלת שותפה של האנסמבל, וכן מנהלת חזרות של ההרכב. להקת בת שבע אישרה את הפרטים על הרקדנים שעוזבים, אוהד נהרין החליט שלא להתייחס לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ