קריאות להחרים את הופעת בת שבע בפסטיבל אדינבורו

עשרות ארגונים שיגרו מכתב למנהל הפסטיבל, ג'ונתן מילס, שבו נטען כי בת שבע "משתפת פעולה באופן יזום עם הפרופגנדה הישראלית"

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

עשרות ארגונים פרו-פלסטיניים בינלאומיים, התומכים בקמפיין הפלסטיני לעידוד חרם תרבותי ואקדמי על ישראל (PACBI), קוראים לביטול מופעי להקת בת שבע בפסטיבל אדינבורו. הלהקה הוזמנה להציג את היצירה "הורה" מאת אוהד נהרין בפסטיבל, שייפתח ב-9 באוגוסט. הופעות בת שבע מתוכננות החל מה-30 באוגוסט.

לפני כשבוע שיגרו הארגונים מכתב למנהל הפסטיבל, ג'ונתן מילס, שבו נטען כי בת שבע "משתפת פעולה באופן יזום עם הפרופגנדה הישראלית הידועה בשם 'מותג ישראלי', שיצר משרד החוץ הישראלי מתוך כוונה צינית לעשות ספין חיובי למשטר הדיכוי בשטחים ולטייח את הפרות זכויות האדם המתבצעות שם".

מנהלי הפסטיבל מסרו בתגובה: "הפסטיבל נוסד מתוך האמונה שקירוב בין אמנים לקהלים היא דרך חשובה לאפשר חילופים תרבותיים בין אנשים. עיקרון זה מנחה אותנו עד היום. משליחות הפסטיבל היא לקדם דיון, ויכוח והבנות תרבותיות הדדיות".

מלהקת בת שבע נמסר: "מהות העשייה של בת שבע היא אמנות ויצירה ואיננו מייצגים את מדיניות הממשלה. אנו מאמינים שהעשייה שלנו מחזקת ערכים אנושיים משותפים כהומניות, סובלנות ויצירתיות ואנו מופיעים בפסטיבלים ובתיאטראות שחולקים איתנו גישה זו".

מלהקת בת שבע נמסר: "אנו מודעים לפעילות התקשורתית שקוראת להחרים את הופעותינו בפסטיבל. בשנים האחרונות מתקיימות לעתים הפגנות מחאה נגד מדיניות ממשלת ישראל לצד הופעות הלהקה ברחבי העולם, אך מהות העשייה של בת שבע היא אמנות ויצירה, ואיננו מייצגים את מדיניות הממשלה. אנו מאמינים שהעשייה שלנו מחזקת ערכים אנושיים משותפים כהומניות, סובלנות ויצירתיות ואנו מופיעים בפסטיבלים ובתיאטראות שחולקים איתנו גישה זו".


להקת בת שבעצילום: מוטי קמחי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ