שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שיר חכם
שיר חכם

הכוריאוגרף הישראלי עמנואל גת מועמד לקבלת פרס בסי לאמנויות הבמה. גת, שחי ועובד באיסטרס שבצרפת מ-2007, מועמד בקטגוריית היצירה יוצאת הדופן לתיאטרון מעל 400 איש על עבודתו "פרלודים ופוגות". שני ישראלים נוספים, לי שר וסער הררי, מועמדים בקטגוריית כוריאוגרפים צעירים פורצי דרך.

גת ידוע בזכות הפרשנות שהוא מעניק ליצירות מוסיקה קלאסית קנונית. "פרלודים ופוגות", שחיבר עבור Ballet du Grand Théâtre de Genève, היא פרשנות ל-"Well Tempered Clavier" מאת באך, שהועלתה בפברואר בתיאטרון הג'ויס בניו יורק. מבקר המחול של ה"ניו יורק טיימס", בריאן סיברט, כתב עליה כי היא סימן "לעדינותו של גת, כיוון שהמחול והמוסיקה בה עצמאיים זה מזה אך לא לחלוטין".

לי שר וסער הררי מועמדים על יצירתם "Fame", שהוצגה בניו ג'רזי במרץ השנה. הררי, שעבר לניו יורק לפני כשמונה שנים, יוצר מאז את עבודותיו עם זוגתו לי שר תחת השם "ליסער". גת הוזמן באחרונה על ידי פסטיבל המחול מונפלייה להיות "אמן שותף" באירוע שייערך ב-2013, במסגרתו יציג שתי בכורות.

טקס ההכרזה על הזוכים בפרס, שמוענק על ידי קהילת האמנות בניו יורק, ייערך ב-15 באוקטובר השנה. הפרס ניתן על שם בסי שונברג, רקדנית ומורה למחול שהיגרה מגרמניה לארצות הברית ב-1925. בין זוכי הפרס הישראלים בעבר ניתן למצוא את אוהד נהרין, שהיה מועמד בקטגוריה שבה מועמד כעת גת, יסמין גודר וענבל פינטו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ