מחול |

בגלל איומים, הפרימה בלרינה של בולשוי עוברת לקנדה

סווטלנה לוקינה עזבה עם בעלה לקנדה לאור איומים על חייו. בעלה, מפיק הקולנוע ולדיסלב מוסקלייב, עבד בחודשים האחרונים על סרט תיעודי העוסק בפרימה בלרינה הרוסייה מתילדה קשסינסקיה, ונקלע לסכסוך עבודה עם שותפו העסקי

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

על רקע התקיפה של המנהל האמנותי של בלט הבולשוי, סרגיי פילין, מוקדם יותר החודש, דוווח בימים האחרונים בתקשורת הרוסית כי הפרימה בלרינה סווטלנה לוקינה, שרוקדת בבולשוי מ–1997, עזבה עם בעלה לקנדה לאור איומים על חייו. בעלה, מפיק הקולנוע ולדיסלב מוסקלייב, עבד בחודשים האחרונים על סרט תיעודי העוסק בפרימה בלרינה הרוסייה מתילדה קשסינסקיה, ונקלע לסכסוך עבודה עם שותפו העסקי, שתבע אותו על סכום של שניים וחצי מיליון דולר.

לוקינה, בת 33, היתה אמורה לככב בסוף העונה בבלט "פולחן האביב" לפי המוסיקה של סטרווינסקי וכוריאוגרפיה מאת ויין מקרגור, כוריאוגרף הבית של הבלט המלכותי האנגלי. "אנחנו צריכים להגיב לאיומים הללו. לאנשים האלה אין כל זכות להתערב בחיינו הפרטיים או המקצועיים", היא אמרה לעיתון רוסי. לוקינה לקחה חופשה עד סוף העונה.

עזיבתם של בני הזוג לא מקושרת בעיתונות לתקיפתו של פילין, שעל פניו שפך אלמוני חומצה ב–17 בינואר, כשיצא מהמרכז לאמנויות הבמה במוסקבה. פניו של פילין ניזוקו באופן חמור והוא עדיין מטופל בבית החולים בעיר. לאחרונה אמר לעיתונות כי הוא מאמין שתקיפתו נעשתה על ידי מישהו שביקש "לספק את האמביציות שלו או לחסל את כאב הטינה שלו". המשטרה הרוסית בודקת כעת השערה שלפיה התקיפה נעשתה על ידי מישהו בתוך הלהקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ