בגיל 76, הכוריאוגרפית האמריקאית טרישה בראון פורשת מעולם המחול

היתה ממייסדות הפוסט מודרניזם במחול ופעלה עם ברישניקוב וקנינגהם

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

הכוריאוגרפית האמריקאית טרישה בראון הודיעה בגיל 76 כי היא פורשת מחיי המחול. יצירותיה האחרונות מוצגות השבוע בבכורה ניו יורקית באקדמיה למוסיקה בברוקלין, לצד עבודות ישנות כמו "Set and Reset" מ–1983, למוסיקה של לורי אנדרסון ולתפאורה מאת רוברט ראושנברג.

בראון עברה לניו יורק ב–1961 והיתה אחת ממייסדות הזרם הפוסט מודרני במחול, שהיה מזוהה עם תנועת הג'דסון צ'רץ'. תשע שנים לאחר מכן הצטרפה לקבוצה האוונגרדית "Grand Union", ובאותה שנה ייסדה את להקתה "Trisha Brown Dance Company". בשנות ה–80 החלה ליצור עבודות עם פן יותר תיאטרלי, והחלה לזכות בהכרה בינלאומית. ב–1996 אף יצרה עם ברישניקוב דואט משותף. עשרות יצירותיה מבוצעות היום על ידי להקות בכל העולם.

יחד עם הכוריאוגרף מרס קנינגהם, נחשבה בראון לאחת ממייסדי זרם ה"Pure Dance", שדגל באוטונומיה של המחול מאמנויות אחרות. לצד ההודעה על סגירתה של להקתו של קנינגהם לפני כשנתיים, כתב מבקר המחול אליסטר מקאולי ב”ניו יורק טיימס”: "עתה, כשהיצירתיות של בראון וקנינגהם שייכת לעבר, חיי המחול של ניו יורק התמעטו. חפשו היום אחר יוצרי מחול מקוריים ויצירתיים צעירים מגיל 55, ולא תמצאו אפילו רמז לקונסנזוס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ