מנהל בלט בולשוי: “אני יודע מי תקף אותי”

סרגיי פילין, שאלמוני שפך חומצה על פניו, סירב לנקוב בשמות

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

המנהל האמנותי של בלט בולשוי סרגיי פילין, שהותקף ב–17 בינואר במוסקבה על ידי אלמוני ששפך על פניו חומצה מחוץ לביתו, התראיין שלשום לבי-בי-סי ואמר כי הוא "בטוח לגמרי" בזהות תוקפו. למרות זאת, פילין סירב לנקוב בשמות עד "שהחקירה המשטרתית תהיה מוכנה להכריז על חשודים", ואמר כי הוא מאמין שמטרת התקיפה היתה לגרום לו לוותר על תפקיד המנהל ו"לחבל ביוקרה" של המוסד האמנותי שקיים יותר משתי מאות.

לאחר חמישה ניתוחים, פילין עתיד לנסוע היום לגרמניה להמשך טיפול. הוא סיפר כי הוא מרגיש באופן כללי טוב וכי גופו "מלא בכוח ובאנרגיה. אך הבעיה הגדולה והרצינית עתה היא עיני". עינו השמאלית נפגעה פחות מהימנית, והוא אומר שכשהרופאים מאפשרים לו לפתוח אותן ולנסות להביט על משהו, הוא "מרגיש שאולי יש סיכוי שאוכל לראות את ילדי שוב".

פילין. סולח צילום: רויטרסצילום: REUTERS

כשפילין נשאל אם קיבל איומים בעבר, הוא משיב כי "אמרתי זאת פעמים רבות. התקיפה היתה קשורה לחלוטין לעבודתי בבולשוי. קיבלתי איומים, אך התייחסתי אליהם בקלות מדי".

פילין, שמונה ב–2011, סבור כי החלטות אמנותיות מסוימות שלו עוררו התנגדות. כך, למשל, מינה את הרקדן האמריקאי הראשון לתפקיד סולן (דיוויד הלברג, שהיה כוכב תיאטרון הבלט האמריקאי), והכריז לפני כשנתיים כי מספר הופעות האורח של הרקדנים הראשיים בלהקות בחו"ל יוגבל.

כשפילין נשאל איזה מסר הוא מבקש להעביר עתה לתוקפיו, הוא משיב כי "הזמנתי כומר לבית החולים בדיוק כדי לדבר על הנושא הזה. בוידויי אמרתי לו שאני סולח לכל מי שהיה קשור בפשע האיום הזה".

ביום שישי פורסם ב”ניו יורק טיימס” כי עקב התקיפה, בלט בולשוי דחה את הפרמיירה של "פולחן האביב" מאת ויין מקגרגור, כוריאוגרף הבית של הבלט המלכותי הבריטי, שהיתה עתידה לעלות בסוף מארס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ