הכוריאוגרף השוודי הבולט מרטן ספנברג יקיים סדנאות בארץ

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

הכוריאוגרף והתיאורטיקן השוודי מרטן ספנברג יגיע לישראל בחודש מארס כדי לקיים סדנאות, כנסים והופעות. ספנברג הוזמן על ידי בית הספר לכוריאוגרפיה "כלים" ועיריית בת ים, בשיתוף עם מוזיאון בת ים, פרויקט "צעדים ללא גבולות" מאת ארקדי זיידס ותיאטרון תמונע.

ספנברג חי ועובד בשטוקהולם ועוסק בכוריאוגרפיה כשדה מורחב של התנסויות. הוא החל ליצור ב–1999, ושיתף פעולה עם האדריכל תור לינדסטראנד כדי ליזום פסטיבלי מחול שעוסקים בכוריאוגרפיה חברתית. ב–2006 הקים את הרשת Inpax, וב–2008 החל לנהל את התוכנית לתואר שני בכוריאוגרפיה באקדמיה למחול בשטוקהולם.

ספנברג. מפגשים בבת יםצילום: סוזון פוקס

מפגש ההיכרות עם ספנברג יתקיים ב–16 במארס במוזיאון בת ים, ובו ישוחח עם עורכי כתב העת "מעקף" על מחול בעת הזו. הסדנה עם ספנברג תיערך בין ה–17 ל–21 במארס במוזיאון בת ים, וביומה האחרון תיערך פרזנטציה פתוחה לקהל. ב–20 במארס יבקר בבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים לשיחות פומביות עם אמנים, וב–22 בחודש יקיים במכון לאמנות בבת ים הרצאה בנושא "הכוריאוגרפיה של העיר".

ביקורו ייחתם ב–23 במארס במופע "Powered by Emotion", סולו שיצר העוסק ב"וריאציות גולדברג" מאת באך, שיעלה בתיאטרון תמונע בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ