שיר חכם

סולן הבולשוי פבל דימיטריצ'נקו, בן 28 - שנעצר אתמול בחשד לתקיפת המנהל האמנותי של הבולשוי סרגיי פילין לפני כחודשיים - הודה היום במשטרת מוסקבה בתכנון המעשה ובהזמנתו מיורי זגורסקי ואנדריי ליפטוב, שנעצרו יחד עמו.

דימיטריצ'נקו, שנראה עייף ומוזנח, אמר בסרטון וידיאו ששודר בטלוויזיה הרוסית: "נכון, הזמנתי את ההתקפה על פילין, אבל לא בממדים שאליה הגיעה". עוד הוסיף כי הודה במשטרה בפרטי מעשיו אך הוא מסרב לחשוף אותם בווידיאו.

ערוץ 1 הרוסי, שמנוהל על ידי המדינה, דיווח כי לחברתו של דימיטריצ'נקו, הסולנית אנג'לינה וורונטסובה, יש סכסוך עבודה עם פילין.

פבל דמיטריצ'נקוצילום: AP

לפי הפרסומים ברוסיה, שני שותפיו של דימיטריצ'נקו - זגורסקי החשוד כתוקף הישיר של פילין וליפטוב החשוד שהסיע אותו - הודו גם הם במיוחס להם. בסרטון ששודר אמר ליפטוב: "כן, הייתי באזור בזמן ההתקפה. הסעתי מישהו. לא ראיתי כיצד היא בוצעה, רק הסעתי אותו, חיכיתי ואז הסעתי אותו הרחק. נתבקשתי לעשות זאת, ללא הסברים". זגורסקי סירב להגיב.

דימיטריצ'נקו רוקד בבולשוי מאז 2002. בין השאר גילם את הצאר איוון האיום בבלט בשם זה ואת הברון רוטברט ב"אגם הברבורים". דוברת הבולשוי, קתרינה נוביקובה, אמרה אתמול לכלי התקשורת: "אני לא מכירה יריבות מרה יותר מזו שבין דימיטריצ'נקו לפילין". מאז התקיפה טען פילין כי הוא "יודע את זהות תוקפי" וכי הלה קשור בעבודתו בבולשוי ובהתנגשויות מקצועיות עם הרקדנים. "כמה מהם רוצים את עבודתי וכמה אחרים רוצים תפקידי סולו", אמר.

דימיטריצ'נקו מקורב לסולן אחר בלהקה, ניקולאי ציצקרידזה, שהתבטא פעמים רבות נגד פילין והמנכ"ל אנטולי איקסנוב. לאחר התקיפה האשים אותו איקסנוב ביצירת "אטמוספירה רעילה" בלהקה. ציצקרידזה הכחיש כל מעורבות בתקיפה של פילין.

סרגיי פילין לאחר תקיפתוצילום: רויטרס

פילין חזר לביתו שבמרכז מוסקבה בשעת ערב מאוחרת ב-17 בינואר, ותוקף חבוש במסכה שפך על פניו חומצה נוזלית. הוא סבל מכוויות בדרגה שלישית בפניו ובצווארו ואושפז בבית חולים במוסקבה לסדרה של ניתוחים לשיקום ראייתו ועורו. כעת הוא שוהה בגרמניה להמשך הטיפול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ