פסטיבל המחול העכשווי ברמאללה ייפתח ב-15 באפריל

בין השאר ישתתפו בו הכוריאוגרפית הצרפתייה מאגי מארן, להקת “Candoco” מאנגליה ולהקתה של הכוריאוגרפית קונסטנזה מרקס מגרמניה

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

ב–15 באפריל ייפתח, זו השנה השמינית, "RCDF – פסטיבל המחול העכשווי ברמאללה". הפסטיבל, שיימשך כעשרה ימים, ייערך ב"Ramallah Cultural Palace" ובתיאטרון וסינמטק "אל־קאסבה" בעיר, וכן בתיאטרון הלאומי הפלסטיני בירושלים.

השנה תפתח את הפסטיבל יצירתה הוותיקה והמוכרת של הכוריאוגרפית הצרפתייה מאגי מארן, "May B", המבוססת על מחזות של סמואל בקט והועלתה בפסטיבל "דאנס אירופה" בישראל ב–2003. עוד ישתתפו בו להקת “Candoco” מאנגליה העובדת עם בעלי מוגבלויות, להקתה של הכוריאוגרפית קונסטנזה מרקס מגרמניה, להקת המחול "אקספרימנטוס" מברזיל ולהקות נוספות מאירלנד, שווייץ, נורבגיה ויוון. כמו בכל שנה, ייערכו במסגרתו סדנאות עם כוריאוגרפים ויתקיים יום עיון של סרטי מחול, שבו יוקרן בין השאר סרט על פינה באוש.

להקת "מאגי מארן" ב"דאנס אירופה"צילום: אי-אף-פי

הפסטיבל, שאירח בעבר כוריאוגרפים ידועים כמו אקרם חאן, סאשה וולץ, אלן פלטל ומתילד מונייה, הוא יוזמה של "Sareyyet" הפלסטיני. Sareyyet, ארגון ללא מטרות רווח שהוקם ב–1930 ומנוהל היום על ידי חאלד אלייאן, מפעיל גם שלוש להקות מחול – עכשווית, פולקלוריסטית ולהקה לילדים - ובית ספר למחול שבו לומדים 120 תלמידים.

הפסטיבל ממומן על ידי משרד התרבות הפלסטיני, הארגון הפלסטיני Amquattan, הארגון השוודי Diakonia, משרד התרבות השווייצי, הקונסוליה היוונית בירושלים, מכון גתה, המועצה הבריטית וקונסוליות צרפת וברזיל ברשות הפלסטינית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ