בית הדין לעבודה ביטל את הצו למניעת פיטוריה של ברטה ימפולסקי

בית הדין העניק לבלט הישראלי ולמנהלת האמנותית הוותיקה שלו עשרה ימים ליישוב המחלוקת ביניהם. הבלט צפוי להכריז על עידו תדמור למנהלו החדש

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

בדיון שהתקיים הבוקר בבית הדין לעבודה בתל אביב־יפו, בראשות השופטת אסנת רובוביץ־ברכש, בוטל הצו למניעת פיטוריה של המנהלת האמנותית של הבלט הישראלי, ברטה ימפולסקי, שהוצא ב–17 במארס. ימפולסקי הודחה מתפקידה לאחר ששימשה בו 45 שנה והגישה בעקבות כך תביעה נגד הוועד המנהל של עמותת הבלט. עתה העניק בית הדין לצדדים עשרה ימים ליישב את מחלוקותיהם, בין בהחלטה על מסלול פרישה ובין בהחזרתה של ימפולסקי לעבודה.

לדברי עורך דינה של ימפולסקי, רפי יולזרי, "השופטת הכריזה קבל עם ועדה שהוועד המנהל של הבלט הישראלי מיהר מדי להדיח את ימפולסקי. היא עמדה על כך שיש כללים לפיטורי עובד ושיש לקיים לה שימוע כדין. המצב האופטימלי יהיה המשך העסקתה של ימפולסקי בקונסטלציה כזאת או אחרת – כיועצת או כנשיאה – תוך צמצום מספר תפקידיה. אפשרות אחרת היא הסדר פרישה ומשא ומתן על מועד כניסתו לתוקף. השורה התחתונה היא שבאופן עקרוני, מבחינה משפטית, נקבע כי לא תתקבל שום הכרעה בעניינה ללא מיצוי המשא ומתן עמה".

ימפולסקי ומרקמןצילום: דניאל צ'צ'יק

תגובת הבלט הישראלי: "על פי החלטת בית הדין לעבודה, בוטל היום צו המניעה שהגישה ברטה ימפולסקי במטרה למנוע מינויו של מנהל אמנותי במקומה. הוועד המנהל של עמותת הבלט יכונס ביום ראשון הקרוב כדי לקבל דיווח על החלטת בית הדין והשלכותיה, וכדי לאשר את המלצת הוועדה האמנותית למינוי מנהל אמנותי ומנהלת להקה חדשים".

הוועד המנהל צפוי להכריז על הכוריאוגרף והרקדן עידו תדמור כעל המנהל החדש של הבלט הישראלי, ועל קלייר בייליס נגר, עד כה מנהלת אנסמבל להקת בת שבע, כעל מנהלת הלהקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ