שיר חכם

בלט בוריס אייפמן מסנט פטרסבורג, שהוקם ב–1977, חוזר לישראל בפעם ה–13 עם שתי יצירות: "אנה קרנינה" למוסיקה מאת צ'ייקובסקי, שתוצג החל ב–6 ביולי בהיכל אמנויות הבמה הרצליה, ו"רודן" למוסיקה מאת ראוול, קאמי סן סנס וז'ול מאסנה, שתחתום את סדרת המחול של האופרה הישראלית בתל אביב החל ב–10 ביולי. היצירה "אנה קרנינה" היא פרשנות לספרו של טולסטוי ו"רודן", עבודה שעלתה בבכורה בנובמבר 2011 בסנט פטרסבורג, נוצרה על פי סיפור חייו של הפסל אוגוסט רודן והמוזה שלו קאמי קלודל.

אייפמן מספר על יצירתו "רודן": "סיפור האהבה של רודן וקלודל דרמטי מאוד ויש בו מרכיבים כמו תשוקה, שנאה וקנאה אמנותית. בחייה המשותפים עם רודן, קלודל לא רק היוותה לו השראה אלא גם סייעה לו למצוא סגנון חדש, וכן פיתחה את היצירתיות שלה עצמה והפכה לאמנית גדולה. היא מתה מלווה בשנאה פתולוגית למאהבה, שלטענתה גנב את חייה ואת כישרונה. ביצירתנו אנו מנסים להפיח חיים ברגע שהוקפא באבן ולהעביר אותו לרצף תנועות גוף חושניות בלתי ניתנות לריסון".

אייפמן הופיע בעבר בישראל עם היצירות "השחף", "דון ז'ואן", "מולייר", "המלט הרוסי" ועוד. היצירה שחשפה את בלט בוריס אייפמן לקהל הישראלי היא "ג'יזל האדומה", שהועלתה בביקור הראשון של הלהקה במסגרת סדרת המחול של האופרה הישראלית ב–1999. "ג'יזל האדומה" היא מחווה של אייפמן לרקדנית האגדית אולגה ספיצויצבה, אחת הבלרינות הגדולות של המאה ה–20.

בלט בוריס אייפמן ביצירה "רודן"צילום: סטניסלב בלאייבסק

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ