הכוריאוגרף ארקדי זיידס זכה בפרס אמיל זולא לזכויות אדם

מיה סלע
מיה סלע
מיה סלע
מיה סלע

הפרס ע"ש אמיל זולא לזכויות אדם בתחום אמנויות הבמה יוענק לכוריאוגרף ארקדי זיידס. זיידס גבר על 40 אמנים שהגישו מועמדות לפרס, המוענק השנה לראשונה. זיידס יקבל מענק בגובה 10,000 שקל להשלמת מיצג וידיאו כוריאוגרפי הבוחן את השפעות המרחב הפוליטי על הגוף כפי שעולה מתנועות המתעדים והמתועדים בפרויקט "חמושים במצלמות" של ארגון "בצלם" – מרכז המידע הישראלי לזכויות אדם בשטחים. הוועדה שבחרה בו כללה את פרופ' ארנה בן-נפתלי, מופקדת הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא מבית הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס במכללה למנהל, פרופ' נורית יערי מהחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, הבמאית אופירה הניג והשחקנית סאלווה נאקורה.

זיידס עובד רבות בקהילה מתוך אמונה שהאמנות היא כלי אוניברסלי שיכול לקרב בין קהילות שונות ושתפקידה הוא לעודד ולאתגר את הצופים בה. בין הפעולות שיזם, פרויקט עם קבוצת תיאטרון בכפר הדרוזי מג'דל שאמס, ופרויקט בסטודיו למחול ותנועה של רבעה מוקרוס בכפר יאסיף בגליל.

זיידס, בעל תואר שני בכוריאוגרפיה מביה"ס לתיאטרון ואמנויות באמסטרדם, נולד ב-1979 בברה"מ ועלה לארץ ב-1990. בשנת 1999, עם סיום לימודי אמנות ומחול, הצטרף לקבוצת המחול של נעה דר. באותה שנה הצטרף לאנסמבל בת שבע וב-2001 ללהקת המחול בת-שבע. משנת 2004 זיידס עובד ככוריאוגרף עצמאי. עבודותיו הוצגו במספר רב של פסטיבלים בארץ ובעולם, הוא זכה בפרסים רבים ובכללם פרס לנדאו 2012 בתחום המחול ממפעל הפיס.

תגובות