מקום ראשון לרועי אסף בתחרות כוריאוגרפיה בינלאומית בהאנובר

הכוריאוגרף הישראלי זכה על יצירתו “הגבעה”. את הפרס השני קטף שרון פרידמן, ישראלי שפועל במדריד

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

הכוריאוגרף רועי אסף זכה בשבוע שעבר במקום הראשון בתחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית ה–27 בהנובר, עבור יצירתו "הגבעה". התחרות התקיימה ב-30-29 ליוני, והזוכה הוכרז ביום הסיום. אותה יצירה הועלתה בבכורה בשנה שעברה בפסטיבל "הרמת מסך", וזכתה כבר אז לשבחים רבים. בצד הפרס הראשון, בסך 6,000 יורו, זכה אסף גם בהזמנה ליצור עבודה חדשה עבור להקת בלט בראונשווייג.

ב"הגבעה" משתתפים הרקדנים יגאל פורמן ושלומי ביטון, שגם כתב לה מוסיקה מקורית וערך את הפסקול. בתחרות נרשמה הצלחה ישראלית נוספת לכוריאוגרף שרון פרידמן, שחי ועובד במדריד, שזכה בפרס השני בסך 3,000 יורו עבור יצירתו "Hasta Donde?" - דואט שרקד עם ארתור ברנרד. באתר התחרות צוטטה כותרת של עיתון גרמני שדיווח על הזכיות ב–2 ביולי: "סוף השבוע של הישראלים".

לפני כשנה זכה אסף בפרס הראשון בתחרות בינלאומית לכוריאוגרפיה בדנמרק, עבור יצירתו "שש שנים מאוחר יותר", שהועלתה בבכורה בפסטיבל "הרמת מסך" 2011.

הכוריאוגרף הישראלי הראשון שזכה בתחרות בהנובר הוא אורי אבגי, שזכה ב–2001 על יצירתו "Longing". ב–2004 זכה בתחרות שלומי ביטון על "רק אוויר (בלי ידיים)", לאחר מכן זכה בפרס הראשון יוסי ברג ב–2006, על יצירתו "רוב היום אני בחוץ", ושנה לאחר מכן זכה נדר רוסנו על יצירתו "כל החלונות פתוחים". לפני כשלוש שנים זכה יניב כהן בפרס השלישי על "I wish I was Johnny Cash".

רועי אסף הודה בעקבות הזכייה למרכז סוזן דלל ולקשתו״ם, על העזרה והתמיכה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ