תמר רותם
תמר רותם

מרכז סוזן דלל בתל אביב חוגג חצי יובל להיווסדו. לציון המועד תתקיים סדרת אירועים שיוקדשו למרכז, ובהם תערוכות צילום, האחת של פורטרטים של הרקדנים המובילים בישראל והשנייה של מבקרים במרכז; כנס "דבר היוצר" - יוזמה של המרכז בשיתוף רן בראון, עורך "מעקף" (כתב עת מקוון למחול מיצגי ותיאטרון חזותי), שבמסגרתו ייחשפו וייקראו מעל הבמה מניפסטים של יוצרי מחול בישראל ויתנהל דיון בסוגיות מרכזיות במחול העכשווי; ערב הופעות מחול שייפתח את אירועי "תל אביב דאנס 2014" באפריל; ומסיבה גדולה שתתקיים במאי. זאת, נוסף על האירועים השנתיים שהמרכז מארח כמו "מחולוהט", "קסם של מחול", פסטיבל "הפסנתר מארח", "הרמת מסך" ו"חשיפה בינלאומית".

מוסדות תרבות נוספים כמו מוזיאון ישראל, סינמטק תל אביב והאופרה הישראלית יתייחסו אף הם לציון שנת ה-25 של המרכז ויקדישו לכך הופעות וסרטים למחול.

המרכז הוקם ב-1989 כבית לאמנות המחול, יוזמה משותפת של קרן משפחת דלל לזכרה של סוזן דלל (בתם של זהבה וז'אק דלל), עיריית תל אביב־יפו, קרן תל אביב לפיתוח ומשרד החינוך והתרבות. במרכז פועל אולם ירון ירושלמי, שפעל עוד קודם כחלק מתיאטרון "נוה צדק" בהנהלתו של עודד קוטלר ובתמיכת משפחת ירושלמי, שהנציחה את שמו של בנם ירון. ב-2010 זכה מרכז סוזן דלל בפרס ישראל, על תרומתו "לנסיקה של אמנות המחול בישראל".

מרכז סוזן דלל בת"אצילום: תומר אפלבאום

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ