הבלרינה הבריטית הידועה מרגו פונטיין קמה לתחייה בצילומים שנחשבו לאבודים

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

צילומי ארכיון אבודים של הבלרינה הבריטית הידועה מרגו פונטיין, שמתה ב–1991, יוצגו בעונת סרטי הבלט החדשה של הבי־בי־סי, שתימשך לאורך כל חודש מארס. בשישי הקרוב יוצגו קטעים אבודים מצילום מלא של הבלט "היפהפייה הנמה", שצולם ב–1959, בכיכובה של פונטיין. את הסרט תנחה בלרינה בריטית אחרת שבמידה רבה נחשבת ליורשת של פונטיין, דארסי באסל.

רבים האמינו כי העותק היחיד של המערכה השנייה של הבלט המצולם נהרס (הבי־בי־סי נוטה לעתים להשמיד סרטי ארכיון ישנים כדי לפנות מקום בעבור החדשים), אלא שחוקרים גילו כמה גלילי פילם שהכילו את העותק היחיד ששרד מאותה מערכה. ערוץ בי־בי־סי 4 יקרין את גרסת השעה של הבלט המצולם, בעוד שהסרט המלא, באורך כמה שעות, יהיה זמין לצפייה באתר האינטרנט של הערוץ.

עוד בעונת הבלט של הבי־בי־סי שודר הסרט התיעודי "Darcey Bussell’s Ballerina Heroines", על דארסי באסל הנ"ל, וכן ישודר מחרתיים הסרט "How WW2 made British Ballet", שיכלול צילומי ארכיון נדירים שלא נראו מעולם, של להקת הבלט של תיאטרון הסאדלרס וולס הלונדוני, בזמן מלחמת העולם השנייה.

סרט נוסף שישודר ב–9.3 יציג את תמרה רוג'ו, אחת הפרימות בלרינות הידועות בעולם והמנהלת האמנותית של הבלט הלאומי האנגלי (ENB), כשהיא מתכוננת לתפקיד הכפול של הברבור השחור והלבן בבלט "אגם הברבורים". הסדרה תיקרא "ברבור טוב, ברבור רע".

תגובות