משרד התרבות קורא להגיש תוכנית ניהול חדשה לפסטיבל "הרמת מסך"

משרד התרבות הפיץ קול קורא ליוצרים ועוסקים בתחום להצעת תוכנית ניהול חדשה לפסטיבל, המתקיים זה חצי יובל במרכז סוזן דלל בתל אביב

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

עתידו של פסטיבל "הרמת מסך" עובר לידי הציבור: בצעד שמשדר התעדכנות ורענון, לאחר שקרן כרמל אסף מונתה למנהלת חדשה למדור למחול במשרד התרבות (לאחר שנילי כהן מילאה את התפקיד במשך שלושה עשורים), משרד התרבות הפיץ היום (שלישי) קול קורא ליוצרים ועוסקים בתחום להצעת תוכנית ניהול חדשה לפסטיבל, המתקיים זה חצי יובל במרכז סוזן דלל בתל אביב.

בשנים הראשונות של "הרמת מסך" מונו לפסטיבל מנהלים אמנותיים בעיקר מתחום התיאטרון, כמו ערן בניאל, נאוה צוקרמן ומיקי גורביץ', ולפני כמה שנים הפסטיבל עבר לידיהם של כוריאוגרפים עצמאיים כמו רונית זיו, יורם כרמי וסהר עזימי, שנבחרו על ידי מדור המחול במועצה לתרבות ואמנות. לאחר שבמשך השנתיים האחרונות נוהל "הרמת מסך" על ידי זיו וכרמי, משרד התרבות החליט עתה לרענן את השורות ולבקש מהציבור להגיש הצעות תוכניות חדשות לגמרי לניהול הפסטיבל.

מתוך "הרמת מסך", 2013צילום: גדי דגון

ממשרד התרבות נמסר: "אנו מלאים הערכה רבה לכל המנהלים האמנותיים שליוו עד היום את פרויקט 'הרמת מסך'. בעקבות פניות רבות מצד יוצרים בתחום המחול לרענן את הפורמט הקבוע של הפרויקט, החליט המדור למחול לצאת בקול קורא למנהלים אמנותיים ברחבי הארץ להגיש קונצפט חדש שיבדיל וייחד את הבמה משנים קודמות. ההצעות שתתקבלנה ותמצאנה מתאימות תבחנה על ידי המדור למחול, ומהן יבחר המדור את המנהל האמנותי לפרויקט. עולם המחול הינו תחום דינמי ומשתנה ובמשרד התרבות רואים חשיבות רבה שלא להיצמד למודל קבוע אלא להיות קשובים ורגישים לצורכי היוצרים ולתמורות בתחום ולהירתם בהתאם".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ