רקדנים ומורים מהסדנה להכשרת רקדנים בחיפה הפגינו מול העירייה

הסדנה להכשרת רקדנים בחיפה, שמנוהלת על ידי עדה אורני מזה 20 שנה, עומדת בפני סכנת סגירה,

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

כ-30 רקדני ומורי הסדנה להכשרת רקדנים בחיפה, שמנוהלת על ידי עדה אורני מזה 20 שנה ועומדת בפני סכנת סגירה, הפגינו היום מול עיריית חיפה ובשכונת הדר מול בית הקרנות. "אני חושבת שהיה מאוד יפה", אומרת אורני. "לא היה ברוטלי וצעקני, אלא עדין ומכבד". אורני מספרת כי עוזר ראש העיר נמרוד שיין ניגש למוחים והתעניין בדבריהם, וכן כי ניגשו אליהם מדוברות העירייה.

בצד 22 רקדני הסדנה – הפועלת במתכונת תלת־שנתית – מחו גם המורים סהר עזימי, רועי אסף, דגנית שמי ויעל כנעני. אורני אמרה היום ל"הארץ" כי מעבר לחוב של 50 אלף השקלים של הסדנה, שנוצר עקב עזיבה של ארבעה תלמידים, ולהודעת המרכז היהודי־ערבי לתרבות, בית הגפן, כי לא ינהל את ענייניה בשנה הבאה, מאיים על הסדנה גם קיצוץ תקציבי גורף ממשרד התרבות לשנת 2015. דרור שובל, תלמיד שנה ג' בסדנה, בן 26, מציין כי הסדנה להכשרת רקדנים הוא המקום היחיד בחיפה שאפשר לרקוד בו בגילאי צבא ומעלה. "זה נגמר בדרך כלל ברקדן מצטיין", הוא אומר. "בשנים האחרונות יש דיבור על כך שהעירייה תיקח על עצמה את המוסד, אבל שום דבר לא קורה. אנחנו רוצים שיהיה מחול בחיפה, שמשהו יקרה מחוץ לתל אביב, ורובנו גם רוצים להישאר בעיר לאחר מכן, לעבוד וליצור ביחד".

הסדנה להכשרת רקדנים. העלו קטעי מופע במהלך ההפגנה צילום: רמי שלוש

דובר עיריית חיפה עידו מינקובסקי מסר כי "חשוב לזכור שמדובר בגוף פרטי. עיריית חיפה מכירה בערך סדנת הריקוד ועל כן תומכת ומסייעת לפעילותה בסכום של 100 אלף שקלים בשנה, אשר הוגדר מראש עם מנהלת הסדנה, שתפקידה הוא לגייס תלמידים. לצערנו, היא לא הצליחה לעמוד במסגרת התקציבית שסוכמה עמה. ההפגנה היא חוצפה ממדרגה ראשונה ומשולה לעגל שמפגין מול הפרה שמניקה אותו, ולא הרבה עגלים אחרים המעוניינים בחלב גם הם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ