בבית ספר למחול בסן פטרסבורג יחנכו סטודיות על שם פינה באוש ורנה שינפלד

שינפלד גם תתארח בטקס החנוכה בבית הספר "ביי ביי בלט"

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

שני סטודיות חדשים למחול ייחנכו בשבוע הבא בבית הספר "ביי ביי בלט" בסן פטרסבורג על שם פינה באוש, הכוריאוגרפית הגרמנייה המנוחה, ועל שם רנה שינפלד, שגם תתארח בטקס החניכה.

מייסדת ומנהלת המרכז ליליה בורדינסקיה אומרת כי "הקדשתי את הסטודיות לנעורים שלהן, לחברות, לידידות ולנצחיות. אני מייחלת שכל הרקדנים ברוסיה יידעו את הסיפור ויגשימו את הרעיונות הכי אמיצים שלהם בסטודיות האלה".

בביקורה בסן פטרסבורג שינפלד גם תקיים הרצאה על הכוריאוגרפיות והרקדניות שהשפיעו עליה במהלך הקריירה שלה, ובהן באוש ומרתה גרהם. ביוני, במסגרת פסטיבל תל אביב דאנס במרכז סוזן דלל ובאולם הקרנף בירושלים, שאותו מפעילה עמותת "מחול שלם", תעלה שינפלד ערב מחול שייקרא "פתקים לפינה באוש".

שינפלד למדה עם באוש בבית הספר ג'וליארד בשנות ה-60, והאחרונה הזמינה אותה בעבר ללמד בבית הספר "folkwang hochschule" המפורסם של קורט יוס, שבו למדה בצעירותה. שינפלד אומרת כי "פינה היתה בודדה וסגורה. היתה בינינו אהבה וקשר מיוחד במינו שלא היה לי עם עוד מישהו בחיי. בג'וליארד לא דיברנו וריכלנו הרבה אבל הרגשנו ואהבנו אחת את השנייה כאילו גורלנו נקשר. לימים חשבתי שאולי זה קשור לשואה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ