גיל נוה ונעמה ריבה

קבוצת המחול הירושלמית "ק.ט.מ.ו.ן" הודיעה כי עקב המצב הביטחוני הוחלט לדחות עד להודעה חדשה את סדרת המופעים "מיפו עד אגריפס" שאמורים היו להתקיים השבוע ובשבוע הבא בשוק מחנה יהודה. מנהל הקבוצה, הכוריאוגרף אלעד שכטר, מסר ל"הארץ" כי "זו החלטה שלנו, שהתקבלה בהתייעצות משותפת עם עמותת הכוריאוגרפים, משרד התרבות ועיריית ירושלים".

בשנה שעברה הגיעו כמה מאות בני אדם לצפות בסדרת מופעי המחול בשוק הירושלמי, שהכניסה אליהם חינם, והשנה האירוע אמור היה להתרחב במימדיו. "אף על פי שהאירוע אינו מכוון למרחבים הציבוריים של השוק, לאור הימים האחרונים והצפי להגעת מאות אנשים שיגלשו למרחבים הללו, החלטנו לדחות את האירוע", הסביר שכטר. "חשוב לי לציין שאנו עושים זאת בלב כבד אך יחד עם זאת בתחושת שליחות ואחריות כלפי הקהל שלנו".

קבוצת המחול ק.ט.מ.ו.ן. מופע נודדצילום: נעמה נח

לפי שעה עוד לא נמסר לאיזה מועד נדחתה סדרת המופעים, שזכתה בשנה החולפת לנדוד גם לעיר התחתית בחיפה, לנמל יפו ולבית הנסן בירושלים. באירועי "יפו עד אגריפס" אמורות לעלות השנה יצירות של כמה מהכוריאוגפים הצעירים הבולטים בארץ, בהם דפי אלטבב, שרון וזנה, סופיה קרנץ ושכטר עצמו.

בתוך כך, פסטיבל האמנות העכשווית "מנופים" שמתקיים גם הוא בירושלים מתוכנן להתקיים כרגיל. אוצרת האירועים, רינת אדלשטיין, אמרה ל"הארץ" כי "במקומות שצריכה להיות אבטחה יש אבטחה גם ככה וכל המקומות פעילים כל השנה ופעילים גם היום וגם מחר וגם מחרתיים. אלו מוסדות שקיימים כבר שנים, ואם בשנה שעברה עשינו תערוכה אחרי צוק איתן בשער שכם, השנה אין לנו אפילו מחשבה לרגע לבטל. האירוע בפארק המסילה שקרוב לבית צפאפא יהיה מאובטח".

הפסטיבל שייפתח ביום חמישי יכלול אירועים בבניין כלל, בבית טיכו, בבית ספר מוסררה ובית הנסן. אדלשטיין מקווה שהקהל יגיע. "חשוב להראות גם את הקול השפוי ואת התרבות שיש בעיר ולא רק את האלימות", אמרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ