לאחר שעזב את בלט האופרה של פריז, בנג'מין מילפייה ינהל את "פרויקט המחול של לוס אנג'לס"

כהונתו הקצרה של מילפייה בפריז היתה שנויה במחלוקת. כעת הוא מתכוון להרחיב את האנסמבל האמריקאי שהקים לפני כשלוש שנים, ומקווה לשתף פעולה עם הפילהרמונית של לוס אנג'לס

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

לאחר שעזב שלשום (שישי) באופן רשמי את משרת מנהל בלט האופרה של פריזהכוריאוגרף בנג'מין מילפייה ינהל את "פרויקט המחול של לוס אנג'לס". בראיון עמו בסוף השבוע ב"ניו יורק טיימס" לרגל סיום תפקידו, אמר מילפייה כי בכוונתו להקדיש את זמנו ל"פרויקט המחול של של לוס אנג'לס", אנסמבל של תשעה רקדנים, אותו הקים ב-2012, שהמשיך לפעול גם בהעדרו.

בשבוע הבא הלהקה תופיע עם יצירותיו בתיאטרון ג'ויס בניו יורק, ותבצע בין היתר גם שלושה דואטים של מרתה גראהם. כמו כן, מילפייה מתכוון להמשיך ליצור כוראוגרפיה ללהקות נוספות. מילפייה ישוב להתגורר בלוס אנג'לס, עם אשתו, השחקנית נטלי פורטמן.

מילפייה עם אשתו השח'קנית נטלי פורטמן. ישוב להתגורר בלוס אנג'לסצילום: אי־פי

בפברואר השנה הודיע מילפייה באופן מפתיע על עזיבתו את בלט האופרה של פריז, לאחר כשנתיים בלבד בתפקיד. את מקומו תמלא אורלי דופון, חברת הלהקה לשעבר. כהונתו של מילפייה בפריז עוררה לא מעט דיונים משני צדי האוקינוס, לעיתים מלווים בקולות עמומים של לאומיות.

בראיון ל"ניו יורק טיימס" אמר מילפייה כי בכוונתו לשלב עבודות קלאסיות כחלק מהרפרטואר של "פרויקט המחול של לוס אנג'לס". "אני רוצה ליצור בית לרפרטואר האמריקאי הגדול, לצד מחול מודרני. אני מתכוון לשלב בלהקה רקדנים שיש להם יותר רקע קלאסי, ומתכוון להעלות יותר יצירות של מרס קנינגהם ושל טרישה בראון".

באשר לתוכניות לטווח הרחוק הוא ציין כי הוא מתכוון להגדיל את הלהקה. "הייתי שמח להגדיל את הלהקה ל-20 חברים, אבל אני לא ממהר. אחד הפרויקטים שאני רוצה ליצור הוא שיתוף פעולה עם המנצח גוסטבו דודאמל והפילהרמונית של לוס אנג'לס, ולצורך כך נדרשת קבוצה גדולה יותר של רקדנים".

בתשובה לשאלה כיצד השפיע עליו הזמן בפריז, מילפייה לא הרחיב מדי. "זה שינה אותי מאוד. יש שם הרבה התלהבות, תשוקה ואנרגיה, אך המצב היה מורכב מאוד. ייקח לי שעתיים לתמצת איך זה שם. גרמתי להרבה דברים לקרות. מבחינה אמנותית, חברתית, התקופה שלי שם היתה חשובה, אך זה לא היה אפשרי לאורך זמן. עם זאת היה ברור כי כל מה שניסיתי להביא ללהקה היו דברים שהיו מאוד חשובים לי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ