בריאן אינו נגד "בת שבע": אל תשתמשו במוזיקה שלי

אוהד נהרין, המנהל האמנותי של הלהקה, השיב למוזיקאי הבריטי, התומך בחרם על ישראל: "אין במעשה שלך דבר כדי לקדם את המטרות הפלסטיניות". הפגנת פעילי BDS התקיימה לפני הקרנת "מיסטר גאגא" באיטליה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

המוזיקאי והמפיק המוזיקלי הבריטי, בריאן אינו, אוסר על להקת המחול "בת שבע" להשתמש במוזיקה שלו. אינו, המזוהה זה שנים כתומך ארגון החרם על ישראל (BDS), פנה לפני שבועות אחדים למנהל האמנותי של הלהקה, אוהד נהרין, במכתב שבו הוא אוסר את השימוש בקטע "נרולי" בעבודה "שלוש" של הלהקה. "להבנתי, שגרירות ישראל, ולפיכך ממשלת ישראל, מממנת את ההופעה הקרובה. מאחר שאני תומך ב–BDS זה שנים, זהו מצב בלתי מתקבל על הדעת עבורי", כתב אינו לנהרין, בהתייחס להופעות הלהקה בחו"ל. "אני חש שממשלתך מנצלת אמנים כמוך ואת התשוקה לעבוד, גם אם המשמעות היא הפיכתכם לחלק מהתעמולה. להקת בת שבע אולי לא יכולה להרחיק עצמה מממשלת ישראל, אבל אני כן: איני מוכן שהמוזיקה שלי תושמע בכל אירוע הממומן בידי שגרירות ישראלית".

"שלוש" מאת בת שבעקרדיט: בת שבע

נהרין הוא מנהלה האמנותי והכוריאוגרף של בת שבע זה 25 שנים. הוא נחשב לאחד האמנים הישראלים המצליחים והידועים בעולם. במקביל, הוא גם אחד האמנים הישראלים המזוהים פוליטית: בינואר האחרון הוא תפס מקום מרכזי בקמפיין ה"שתולים" של ארגון הימין "אם תרצו", וזאת בזכות פעילותו ותרומתו לארגוני שמאל כ"שוברים שתיקה" ואחרים. למרות זאת, סיפר בעבר על הפגנות BDS המלוות בשנים האחרונות הופעות של הלהקה, ומעשי מחאה נגד ישראל — קריאות ביניים במהלך הופעות וכדומה — שבהם נתקלת הלהקה.

בימים אלה מופיעה בת שבע עם המופע "שלוש" באיטליה. נהרין סיפר ל"הארץ" כי את הקטע המוזיקלי שביקש אינו להסיר החליפה מוזיקה שהלחין אוהד פישוף. גם בהופעה של "שלוש" בארץ, בסוף החודש, לא ישתמשו בקטע של אינו. עוד קודם לכן, השיב נהרין לאינו: "בהודעתך הפכת לחלק מהכוחות ההרסניים, בעוד שמי שמנסים בכוח רב לבנות גשרים לחיבור, נענשים. אתה מוסיף לסכסוך ולא לתקווה ולדיאלוג. האכזבה הגדולה ביותר עבורי אינה נובעת מכך שאיני יכול עוד להשתמש במוזיקה שלך, אלא מהעצלות שמפגינים הטיעונים שלך. עלייך להבין שאין במעשה שלך דבר כדי לקדם את המטרות הפלסטיניות".

אמש (שני) הפך הסכסוך בין השניים לדיווח חדשותי באיטליה. נהרין חשף את דבר חילופי המכתבים בשיחה עם כ–500 בני אדם, שהגיעו להקרנה של הסרט התיעודי על אודותיו, "מיסטר גאגא". בסרט, שיופץ בקרוב באיטליה, מתייחס נהרין לצדדים פוליטיים ביצירתו, ולפני ההקרנה התקיימה הפגנה קטנה של תומכי BDS. "אילו חרם תרבותי על הלהקה שלי היה יעיל ותורם לפתרון, הייתי מחרים בעצמי את הלהקה", אמר לקהל. "זה צעד חסר טעם".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ