פסטיבל המחול "הרמת מסך" יתקיים השנה לראשונה גם בדימונה ובקיבוץ געתון

תשע בכורות יעלו בפסטיבל שיתקיים בין 3 ל-16 בנובמבר. נושאי העבודות נעים בין חיפוש אחר זהות מזרחית לניסיון לחקור את הגוף כאנדרטה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
Behind the mountain של נדר רוסנו
Behind the mountain של נדר רוסנוצילום: תמר לם

פסטיבל "הרמת מסך" יתקיים השנה בדימונה ובקיבוץ געתון בנוסף לתל אביב וירושלים. הפסטיבל, שנוסד לפני 27 שנה, מספק במה ליוצרים עצמאים מתחום המחול המציגים את עבודותיהם בבכורה ארצית, ללא תמיכה של גוף או להקה ממוסדים. בנוסף להפיכתו לפסטיבל כלל ארצי, הוזלו השנה מחירי הכרטיסים ל–50 שקלים.

בפסטיבל, שיתקיים בין 3 ל–16 בנובמבר, יועלו תשע בכורות של עבודות שיצרו סחר דאמוני, שירה אביתר, תמי ליבוביץ, אסף אהרונסון, מיכל סממה, סתיו מרין ומרב דגן (יוצרות יחד), אנדראה מרטיני, עדי בוטרוס ונדר רוסנו. נושאי העבודות נעים בין חיפוש אחר זהות מזרחית בעבודתה של אביתר דרך ניסיון לחקור את הגוף כאנדרטה בעבודתה של סממה ועד לחקירת התנאים להתהוות הקורבן ביצירתן המשותפת של מרין ודגן.

"מה שמגיע" של אסף אהרונסוןצילום: תמר לם

המנהלים האמנותיים של הפסטיבל הם הכוריאוגרף איציק ג'ולי והכוריאוגרף והרקדן הלל קוגן. "גם בשנה זו אנחנו ממשיכים לבדוק ב'הרמת מסך' את גבולות המדיום, לחפש שפות במה מבוססת גוף המרחיבות את החשיבה על מחול ומעניקות מבט על תוכן עכשווי, שמתרחש בזירת המחול הישראלי. השנה אנחנו נמצאים בין הרצון לביטוי פיזי־טוטאלי ולבין יצירות המחפשות את עולמן דרך דימוי כמעט סטטי", אמר ג'ולי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ