יו"ר מדור מחול במועצה לתרבות עזבה - ואין מחליף

ד"ר יעל גרינוולד כיהנה כחברת המועצה במשך שש שנים, מתוכן שנה כיושבת ראש המדור. טרם נמצא גורם מקצועי מתחום המחול שיתמנה כחבר מועצה

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

יו"ר מדור מחול במועצה הישראלית לתרבות ולאמנות, ד"ר יעל גרינוולד, סיימה החודש את תפקידה מבלי שמוּנה לה מחליף. גרינוולד כיהנה כחברת המועצה במשך שש שנים, מתוכן שנה כיושבת ראש המדור, וטרם נמצא גורם מקצועי מתחום המחול שיתמנה כחבר מועצה, כך שיוכל להחליף אותה בתפקיד. בשל כך ימלא יו"ר המועצה יגאל עמדי את מקומה עד למינוי יושב ראש חדש.

גרינוולד. "מרגישה גאווה גדולה להיות חלק מקהילה יוצרת"צילום: פורום CFO

גרינוולד, מרצה למחול ותנועה במכללת סמינר הקיבוצים, החליפה לפני שנה בתפקיד את ד"ר ורד אביב. במכתב הפרישה ששלחה החודש ליוצרי מחול והגיע לידי "הארץ" היא כתבה כי מאז מינויה פעלה לשילוב חברים מהמדור ומחוצה לו, במטרה שאחד מהם יוכל בבוא העת לשמש יושב ראש, כנדרש בחוק התרבות. "זו היתה שנה מאוד מאתגרת, לא פשוטה בלשון המעטה, עם קשיים רבים שהוצבו בפניכם, היוצרים והגופים השונים", הוסיפה גרינוולד, "בשנה זו, כמו בכל שש שנות חברותי במדור, נחשפתי לשלל היצירה והעשייה שלכם. אני מרגישה גאווה גדולה להיות חלק מקהילה יוצרת, שאומרת את דברה, מבטאת ומחוללת – תרתי משמע – את האמנות שבכם".

כהונתה של גרינוולד כבר הוארכה פעם אחת ולכן לא ניתן היה להאריכה שנית, כך שהיא סיימה קדנציה בת שש שנים. בשנה האחרונה דן המדור ב"תיקוני רגב" למבחני התמיכה בתחומו, אולם גרינוולד אמרה אתמול (ראשון) ל"הארץ" כי בניגוד למחלוקות שהתגלעו בדיוני מדורים אחרים במועצה על המבחנים בתחומם, במדור שלה התהליך התנהל בצורה חלקה. "מדור המחול עובד טוב מאוד וכך גם מי שעובד עמו במחלקת המחול במשרד התרבות", הוסיפה, "לכן זה עוד יותר קשה שאין כרגע יושב ראש מקצועי. ניסיתי לפעול מהרגע שנכנסתי כדי לצרף עוד אנשים למועצה, כדי שיוכלו להחליף אותי, בהם אנשים מתחום המחול האמנותי שייצגו את התחום, אבל לא הצלחתי".

יו"ר המועצה עמדי מסר בתגובה כי רבים ניסו לצרף מועמדים מטעמם כחברי מועצה, כך שגרינוולד לא היתה היחידה שעשתה זאת. "הממשלה היא שממנה חברי מועצה בהמלצת השרה", אמר עמדי ל"הארץ", "זה לא מתפקידה של יעל, אף שאני מעריך אותה מאוד והיא היתה גורם מקצועי שעשה עבודה נהדרת במועצה. היה חבל לי שאי אפשר להאריך לה עוד את הכהונה מעבר לשתי קדנציות, אבל יהיה בסדר". תהליך מינוי חברים חדשים למועצה אורך זמן רב, שכן נדרשות בדיקות משפטיות הנוגעות לניגוד עניינים כמו גם התייעצויות עם מוסדות התרבות. לדברי עמדי, התהליך לאיתור מחליף לגרינוולד כבר החל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ