לאחר ההקפאה, תחרות "גוונים במחול" תתקיים כמתוכנן

בתחרות, שתתקיים בין 5 ל–9 בספטמבר בתל אביב, באר שבע וכפר בלום, יועלו בכורות לעשר יצירות

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניצן מרגליות ביצירתו "אן מון" שהועלתה ב"גוונים במחול" ב-2013
ניצן מרגליות ביצירתו "אן מון" שהועלתה ב"גוונים במחול" ב-2013צילום: דניאל צ'צ'יק

תחרות "גוונים במחול" ליוצרי מחול עצמאיים צעירים תיערך כמתוכנן בראשית ספטמבר, לאחר שהוקפאה לפני כחודש על ידי הנהלת מרכז סוזן דלל בשל חוסר ודאות תקציבית. בתחרות, הנערכת אחת לשנתיים, יועלו בכורות לעשר יצירות והיא תתקיים בין 5 ל–9 בספטמבר במרכז סוזן דלל בתל אביב וכן בבאר שבע ובכפר בלום.

באמצע יולי הודיע מנכ"ל סוזן דלל יאיר ורדי למנהלות האמנותיות של התחרות, אודליה קופרברג ושלומית פונדמינסקי, כי הפעילות לקראת האירוע השנה — שהחלה כבר בחודש מאי — מוקפאת משום שמשרד התרבות טרם עידכן את סוזן דלל בדבר גובה התמיכה בו בשנה זו. תקציב התחרות נגזר מתוך סך התמיכה בסוזן דלל והסתכם בשנים האחרונות ב–100 אלף שקלים.

מאז ההחלטה על ההקפאה נפגשו יוצרי התחרות ועל הפרק עלתה האפשרות להעתיק את האירוע לאולם חלופי, אם חוסר הוודאות מצד סוזן דלל ייוותר על כנו. משרד התרבות מסר בשעתו כי סוזן דלל עודכן על סכום בסיס התמיכה בו וכי המשרד העביר פנייה לתוספות תקציב לתחום המחול, שטרם אושרה בוועדת הכספים של הכנסת. בשבועיים האחרונים ניתן ככל הנראה האישור לתוספת וביום חמישי האחרון כתב ורדי ליוצרי התחרות כי היא תתקיים כסדרה. "לאחר חשיבה, התלבטויות ומאבקים רבים שטרם הסתיימו הוחלט לקיים את פסטיבל 'גוונים במחול' 2017 במועדים אשר נקבעו מראש", הוסיף ורדי וציין כי היום (ראשון) ייפגשו המנהלות האמנותית עם צוות ההפקה כדי להרכיב את לוח המופעים.

בשיחה עם "הארץ" אמר ורדי כי גם השנה יהיה תקציב הפסטיבל 100 אלף שקלים והוא ייערך בתמיכת עיריית תל אביב תוך ניסיון לגייס גם תורמים חיצוניים. "אנו נעשה את כל המאמצים כדי לקיים את האירוע בשלושת המקומות", הדגיש, "המתחרים הם חבר'ה חדשים, טובים, יוצרים מעניינים מאוד שהם העתיד שלנו".

למרות האור הירוק התקציבי שניתן לבסוף ל"גוונים במחול", נמשך קמפיין הרשת של פורום מוסדות התרבות והאמנות נגד משרד התרבות, במחאה על כך שהמוסדות החברים בפורום טרם עודכנו בנוגע לסך התמיכה בהם לשנה זו. בפוסט מהשבוע שעבר שכותרתו "לדאוגוסט" — כתגובת נגד לשמו של פרויקט הקיץ של המשרד "לא לדאוגוסט" — כתב הפורום: "לא לדאוגוסט? לדאוג מאוד! ראשי משרד התרבות חייבים להתעורר משנת החורף שלהם ולהתחיל לדאוג לאישור והעברת תקציבי התמיכה של מוסדות התרבות והאמנות, כפי שמחייב אותם החוק! מיטב היוצרים, האמנים ומוסדות התרבות קורסים מניהול כושל של חלוקת התקציב שאמור להבטיח את המשך הפעילות והיצירה".

ממשרד התרבות טרם נמסרה תגובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ