עידו תדמור חוזר לבלט הישראלי בתפקיד היועץ האמנותי

נינה גרשמן, לשעבר הסולנית הראשית בלהקה, מונתה לתפקיד המנהלת האמנותית של הבלט. המינויים הוכרזו שנה לאחר פיטוריו של המנהל האמנותי הקודם

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחווה של הבלט הישראלי ל"מאדאם באטרפליי", ב-2014
מחווה של הבלט הישראלי ל"מאדאם באטרפליי", ב-2014צילום: יוסי צבקר

נינה גרשמן, לשעבר הסולנית הראשית בלהקת הבלט הישראלי, מונתה לתפקיד המנהלת האמנותית שלו. גרשמן שימשה לפני כן כמנהלת אמנותית שותפה ביחד עם המנהל האחרון, מאטה מוראי, שפוטר מתפקידו בשנה שעברה. בנוסף, מונה הרקדן והכוריאוגרף עידו תדמור לתפקיד היועץ האמנותי של הלהקה.

הוועד המנהל של הבלט הודיע השבוע על המינויים, שנה לאחר פיטוריו של מוראי בנימוק שהנהלת הבלט נערכת לשינוי ארגוני שיכלול את ביטול תקן הניהול האמנותי לטובת העסקת יועץ אמנותי. מאז עזב מוראי את הבלט, בתום כשנתיים בתפקיד, המשיכה גרשמן, ששימשה גם כמנהלת חזרות בלהקה, להוביל את פעילותה כמנהלת אמנותית בפועל.

עידו תדמורצילום: דניאל קמינסקי

במהלך הקריירה שלה בישראל זכתה גרשמן בין השאר בפרס שרת התרבות והספורט למחול בקטגוריית ביצוע יחיד לרקדנית, והשנה קיבלה גם את פרס שרת הקליטה לאמנים עולים ע"ש יורי שטרן. תדמור חוזר לבלט הישראלי לאחר שניהל אותו אמנותית בשנים 2014-2013. נראה כי למרות השינוי הארגוני שנבחן אשתקד במוסד, הוחלט לבסוף להותיר את תקן הניהול האמנותי על כנו ולמנות בכל זאת גם יועץ אמנותי.

"אני מאמינה כי שיתוף הפעולה עם תדמור ייצור גוונים ותכנים אמנותיים שיעניקו ללהקה עומק רפרטוארי עשיר", אמרה גרשמן. תדמור מסר כי הוא שמח לשוב ללהקה ולהעניק לה מניסיונו ומקשריו בחו"ל. "אני מאמין בה ורואה עצמי ממשיך את הדרך שנפתחה בקדנציה הקודמת שלי כמנהל אמנותי", אמר. מנכ"לית הבלט, לאה לביא, בירכה על המינויים ואילו יו"ר הוועד המנהל של הבלט, ד"ר דן רונן, אמר כי הם מבטאים את מדיניות המוסד לשמור על סגנון הבלט הקלאסי ועם זאת להעז ו"להיות שם נרדף למצוינות ולמפגש בין סגנונות הבלט והיצירה העכשווית".

הבלט הישראלי

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ