שרון בר־לב מונתה למנהלת עמותת הכוראוגרפים

בר־לב, מנכ"לית איגוד במאי התיאטרון, נבחרה לנהל את העמותה במקומה של איריס רף־רונן. העמותה, שמצויה בהקפאת הליכים, צפויה להציג לנושיה בחודש הבא את הסדר החוב שגיבשה בעבורם

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

שרון בר־לב, מנכ"לית איגוד במאי התיאטרון (בת"י), נבחרה לנהל את עמותת הכוראוגרפים העצמאיים במקומה של איריס רף־רונן שפרשה בסוף אוגוסט ומונתה לנהל את קרן התרבות אמריקה־ישראל. בר־לב תיכנס לתפקידה ב–1 בנובמבר ושבוע לאחר מכן תציג העמותה, המאגדת כ–80 יוצרי מחול ומצויה מאז מארס האחרון בהקפאת הליכים, לנושים שלה את הסדר החוב שגיבשה בעבורם.

בר־לב, בת 32, ניהלה את בת"י במשך שבע שנים שבהן הוביל הארגון מהלכים רבים להסדרת תנאי שכרם והעסקתם של במאים באירועי ובגופי תרבות שונים. בחודשים האחרונים היא לקחה חלק במהלך הסולידריות עם פורשי פסטיבל עכו לתיאטרון אחר, לצד ארגון השחקנים בישראל (שח"ם) וארגון היוצרים העצמאיים בתיאטרון (אי"ב), שהסתיים בראשית ספטמבר בחתימה על תקנון חדש לפסטיבל. לצד פעילותה בבת"י היא ניהלה את מוזיאון המוזיקה הישראלית בתל אביב, מוסד חדש שנמצא בשלבי הקמה.

בר־לב מלמדת בימוי בבית הספר לאמנויות הבמה שבמכללת סמינר הקיבוצים ולומדת לתואר שני בחוג למדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב. "אני שמחה ונרגשת מאוד לקראת המעבר", אמרה ל"הארץ", "בשנים מעצימות עם הבמאים הגענו להישגים טובים וזה טבעי בשבילי לעבור לטפל בסקטור הכוראוגרפים. אנו פותחים עמם דף חדש כדי להבריא את התחום הזה ואני שמחה להיות זו שתוביל את זה". לקראת עזיבתה של בר־לב את בת"י מתנהל הליך לאיתור מנכ"ל חדש לאיגוד.

בשבעת החודשים שחלפו מאז הוציא בית המשפט המחוזי בתל אביב צו להקפאת הליכי עמותת הכוראוגרפים עמלו המנכ"לית היוצאת, איריס רף־רונן, ונאמן העמותה, רואה החשבון בועז גזית, על גיבוש הסדר לתשלום חובות הנושים, רובם יוצרים חברי העמותה. ביום שלישי האחרון אישר בית המשפט לכנס אסיפת נושים שנקבעה ל–8 בנובמבר ושבה יוצג ההסדר לעיון ואישור.

ההסדר המוצע יאפשר לעמותה לשלם לנושיה 40% מהחוב, העומד עתה על כ–4.7 מיליון שקלים, בעוד שיתרת החוב תימחק. השנה, לפי ההסדר, ישולמו לנושים שני מיליון שקלים מכספי הסיוע של משרד התרבות בסכום זה, שאושרו באחרונה לעמותה מתוקף תקנת התמיכה של המשרד במוסדות תרבות במצוקה ובפיקוח בית משפט. ב–2018, 2019 ו–2020 העמותה תשלם לנושיה 150 אלף שקל מדי שנה, מתוך סך התקציב השוטף שלה. אם באסיפה שתיערך בראשית נובמבר יאושר ההסדר המוצע על ידי 75% מהנושים הוא יובא לאישור בית המשפט, ואם יאושר שם תסתיים הקפאת ההליכים והעמותה תשוב לתפקד כסדרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ