מנהלת האקדמיה לבלט של וינה פוטרה בעקבות חשיפת מסכת התעללות בתלמידים

מחקירה פנימית של המוסד עולה כי מוריו מעודדים תלמידים לעשן "כדי לא להשמין", וכן משפילים אותם על ביצועיהם וגזרתם. בעבר פורסם כי רקדני האקדמיה עברו התעללות פיזית ואף הותקפו מינית

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית האופרה של וינה, לו שייכת האקדמיה לבלט
הארץ

סימונה נויה נביליה (Noja-Nebyla), מנהלת האקדמיה לבלט השייכת לבית האופרה של וינה, פוטרה בסוף השבוע מתפקידה - זאת אחרי שנמצא כי תלמידי המוסד שבניהולה עוברים התעללות קשה.

זה כמה חודשים שתלמידי האקדמיה מעלים טענות לפיהן הם עוברים התעללות ונדרשים לסטנדרטים לא לגיטימיים בין כותלי המוסד. לפני שלושה ימים הכריעה ועדה ייעודית לבדיקת התלונות כי יש בהן אמת וכי האקדמיה מסכנת את רווחתם של התלמידים.

בין היתר, סיפרו הרקדנים הצעירים כי מוריהם מעודדים אותם לעשן "כדי לשמר את גזרתם הדקיקה". עוד סיפרו כי מוריהם פונים אליהם בשמם הפרטי תוך ציון במידת בגדי הריקוד שלהם, וכי פעמים רבות לא הקפידו להגן עליהן "מאפליה, הזנחה וסיבוכים רפואיים".

חשדות בדבר הזנחת תלמידי המוסד הועלו לראשונה באפריל האחרון, אז פורסם בעיתון האוסטרי Falter כי תלמידי המוסד עוברים התעללות פיזית ונפשית, וחלקם נפלו קורבן להטרדות מיניות.

על פי תחקיר העיתון, תלמידי המוסד לומדים בשיטות "מהמאה ה-19", במסגרתם המורים מושכים בשערם, שורטים ומכים אותם, לעתים עד זוב דם, וכן משפילים אותם על ביצועיהם וגזרתם. רבים מתלמידי המוסד שוקעים בדיכאון ומפתחים אנורקסיה.

האקדמיה היוקרתית לבלט, השייכת לבית האופרה של וינה, פעילה משנת 1771. רקדנים שיצאו משורותיה התקבלו ללהקות הריקוד המובילות בעולם, בהן הבלט המלכותי של לונדון, תיאטרון מרינסקי שבסנקט פטרבורג ולהקת ניו יורק סיטי בלט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ