בת שבע הציגה לראשונה את יצירתה החדשה של יסמין גודר ללהקה

אלעד סמורזיק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד סמורזיק

להקת בת שבע הציגה אתמול את התוכנית האמנותית של עונת 2012-2011, שתכלול שתי יצירות חדשות של כוריאוגרפית הבית שרון אייל, עבודה חדשה של יסמין גודר שמשתפת פעולה לראשונה עם הלהקה והעלאה מחודשת של שתיים מיצירותיו של המנהל האמנותי אוהד נהרין: "טאבולה ראסה" ו"פורו".

בפרזנטציה לתקשורת נכח גם מיכאיל ברישניקוב שמבקר בישראל בימים אלה ובריאיון ל"גלריה" סיפר על התרשמותו מהלהקה. ברישניקוב צילם את הרקדנים לכל אורך האירוע ובסיומו נשאר לשוחח עימם.

עונת המופעים של בת שבע תיפתח בדצמבר עם "שדה 21", יצירתו האחרונה של נהרין עד כה. בתום דצמבר יועלה מופע שיכלול שתי בכורות: האחת של יסמין גודר, בביצוע חמישה מרקדני הלהקה; והשנייה של שרון אייל ובן זוגה גיא בכר, בהשתתפות 12 רקדנים. עבודתה של גודר נוצרה בהשראת ספר התצלומים "פלמבויה" של הצלמת ומעצבת האופנה ויויאן ססן. איציק ג'ולי (בן זוגה של גודר) הופקד על הדרמטורגיה של היצירה ועל המוזיקה הצמד פנדה פרון.

עבודתם של אייל ובכר נמשכת כחצי שעה ומורכבת מכמה פרקים בעלי חלוקה מוגדרת. נכון להיום שמה הוא "העבודה של חופש", מעין הלצה של היוצרים, שכן במקור היה זה הכוריאוגרף חופש שכטר שהוזמן לעבוד עם הלהקה אך לאחר שביטל נענו אייל ובכר להחליפו.

בחודש מארס, תעלה הלהקה את "פורו", יצירתם של נהרין וטבאימו, אמנית הווידיאו שייצגה השנה את יפאן בביאנלה בוונציה, הצפויה להגיע לישראל לאירוע. היצירה, שהופקה ב-2006 בשוודיה והועלתה ב-2008 בנמל תל אביב, תוצג הפעם בבית הלהקה במרכז סוזן דלל. ערב נוסף לרקדני האנסמבל יעלה יצירה חדשה נוספת של אייל ואת "טאבולה ראסה" מ-1986 של נהרין.

מנכ"לית הלהקה, דינה אלדור, סיפרה כי העונה צפויים בסך הכל כ-200 מופעים של הלהקה והאנסמבל, מתוכם 100 בתל אביב ו-100 מחוצה לה. השנה תימשך הפצת הגאגא, שפת התנועה שפיתח נהרין, בישראל ובחו"ל ותוכנית ללימוד השפה תושק באוניברסיטת הרווארד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ