עמנואל גת, שרון אייל וגיא בכר ישתתפו בפסטיבל מונפלייה

הפסטיבל יפתח ב-22 ביוני ויעמוד בסימן המקום בו הוא נערך: תיאטרון אגורה בעיר. עוד יופיעו: בוריס שרמטז, יאן פאבר ואחרים

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שיר חכם

פסטיבל המחול הצרפתי מונפלייה הכריז בימים אלה על המהדורה ה-34 שלו, שתיערך בין ה-22 ביוני עד ה-9 ביולי במרכז המחול הבינלאומי "אגורה" בעיר. מנהל הפסטיבל, ז'אן פול מונטנרי, הוא חובב ישראל ידוע ומגיע לפה מדי שנה לפסטיבל חשיפה בינלאומית במרכז סוזן דלל. בין האמנים שנבחרו להציג השנה נמנים עמנואל גת, מוזמן עקבי של הפסטיבל וישראלי שחי ופועל בצרפת, שיציג עבודה חדשה בתמיכת הפסטיבל שנקראת "Plague Romantic" (גת נבחר להיות אמן הבית של הפסטיבל בשנה שעברה) ושרון אייל וגיא בכר, שיציגו את העבודה "House", שיצרו במקור ללהקת בת שבע ועלתה בשנה שעברה בפסטיבל ישראל.

עוד בפסטיבל ניתן למצוא את הכוריאוגרף העולה של המחול הצרפתי בוריס שרמטז עם העבודה "Enfant", שבה משתתפים עשרות ילדים; הכוריאוגרף הפלמי יאן פאבר עם עבודת סולו חדשה בתמיכת הפסטיבל הנקראת "...Attendes, Attendes, Attendes" שמוקדשת לאביו; ועוד עבודות חדשות מאת הכוריאוגרפים ויין מקגרגור, הומן שריפי, אנז'לין פרלז'וקז', סידי לרבי שרקאווי ועוד.

צילום: דניאל צ'צ'יקצילום: דניאל צ'צ'יק

לדבריו של המנהל האמנותי של הפסטיבל, ז'אן פול מונטנרי, הפסטיבל השנה לא יעמוד בסימן נושא, אלא מקום: "האגורה – העיר הבינלאומית של המחול", מרכז מחול בינלאומי שנבנה על חורבותיו של מנזר שהוקם במאה ה–17 על ידי מסדר האורסולינים בכנסייה הקתולית ושימש במהלך המהפכה הצרפתית כבית כלא לנשים. המקום שופץ ב-2010 בסכום של 9.5 מיליון יורו. האגורה משמש בית הן לפסטיבל מונפלייה והן למרכז הכוריאוגרפי של העיר (CCNM), שמנוהל על ידי הכוריאוגרפית מתילד מונייה, שתעזוב השנה את תפקידה כדי לנהל את מרכז המחול הלאומי של פנטין. הוא כולל שלל תוכניות מלגות שהות לאמנים והפקות משותפות.

בשנה שעברה גת, אמן הבית של הפסטיבל, השתמש בשלל החללים של האגורה, כולל המרתף, ליצירת מיצגים של מחול, וב–2011 הכוריאוגרף הגרמני ריימונד הוג, גיבן נמוך קומה היוצר בהצלחה זה שנים, השתמש בחצר הגדולה של האגורה כדי ליצור את העבודה "Montpellier, 4 juillet". מונטנרי אומר כי הבחירה באגורה משלימה את המהפך שהחל בתחום המחול בצרפת בתחילת שנות ה-80, עת הכוריאוגרף דומיניק בגואה וז'ורז' פרש, שהיה ראש העיר מונפלייה במשך 27 שנים, הקימו את המרכז הכוריאוגרפי הלאומי הראשון בדצמבר 1980 ואת פסטיבל מונפלייה ביוני 1981, מהלכים שנועדו לקרב את העם הצרפתי למחול והשתיתו פוליטיקה חדשה לתחום.

עמנואל גתצילום: AFP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ