פסטיבל צוללן למחול יערך בחודש הבא ויעסוק בנושאים פוליטיים

הפסטיבל, שייתפרס על פני שלושה סופי שבוע (החל מ-3.9 ועד 23.9) ברחבי תל אביב יכלול מלבד אירועי מחול גם אירועי שיח, הקרנות וסדנאות

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

המציאות הישראלית, מלחמה, כיבוש והגוף הגברי – אלה הם חלק מהנושאים הפוליטיים שיעלו בפסטיבל צוללן למחול עכשווי 2014 שיתקיים בחודש הבא בתל אביב. הפסטיבל, שיתפרס על פני שלושה סופי שבוע (החל מ-3.9 ועד 23.9) ויתארח בחללים שונים בעיר, מנוהל אמנותית על ידי הכוראוגרף עדו פדר והרקדן משה שכטר אבשלום. חוץ ממופעי מחול יכלול הפסטיבל אירועי שיח, הקרנות וסדנאות, שיציעו זוויות מבט שונות לקשר שמקיים המחול עם המציאות והחברה, תוך הבלטת הפוליטיות – ולאו דווקא הפוליטיקה - של תחום אמנות זה. לא בהכרח המחשבה הראשונית שמתקשרת למחול.

הכוריאוגרף ארקדי זיידס זוכה פרס אמיל זולא לזכויות אדם לשנת 2013, יתייחס למשל, בהשפעת הכיבוש על הגוף הישראלי בעבודתו "ארכיון". זיידס בוחן מחדש חומרים שצולמו בידי מתנדבי ארגון 'בצלם' החמושים במצלמות וממקד את תשומת לב הצופים לגופם של הישראלים, ולתגובות הפיזיות שלהם בסיטואציות שונות בשטחים. הפלסטינים נותרים מאחורי המצלמות. אף על פי כן תנועתם, קולם ונקודת מבטם נוכחים מאוד, וקובעים את הפרספקטיבה של הצפייה.

בעבודתו ללא כותרת איציק ג'ולי מפגיש בין הפילוסוף רפאל זגורי אורלי לכוריאוגרפית והרקדנית יסמין גודר על הבמה לשיחה על ההבדל בין מילה ופעולה. באירועי השיח יעלו הנושאים מחול ואידיאולוגיה בראשית הישוב, המחול כחוצה גבולות גלובאליים. בין השאר גם יוקרנו סרטים של היוצרים סטיב פקסטון ואיבון ריינר בנושא מלחמה.

גבריות ומשחקיות הוא נושא מופע פתיחה - "GERRO, MINOS & HIM" מאת הכוריאוגרפים הצרפתים אלון מרשל, רוג'ר סאלה ריינר, סימון טאנגי. המופע יתקיים במחסן שתיים בעירום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ