טליה פז תעמוד בראש בית הספר למחול בסמינר הקיבוצים

הרקדנית והיוצרת עטורת הפרסים תשמש המנהלת האמנותית של בית הספר

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

הרקדנית טליה פז מונתה למנהלת האמנותית של בית הספר לאמנויות המחול במכללת סמינר הקיבוצים. פז תנהל את בית הספר לצדה של ד"ר שלומית עופר, מחנכת וחוקרת מחול, שתשמש כמנהלת האקדמית. בית הספר לאמנויות המחול בסמינר כולל מסלולים לתואר ראשון במחול ותנועה, בתיאטרון-מחול, וכן לימודי מחול ותנועה למורים בפועל ומכינה מקצועית ללימודי מחול.

טליה פז היא רקדנית סולנית, יוצרת ומנהלת בעלת קריירה בינלאומית בתחום המחול זה 25 שנים. היא רקדה בלהקות שונות ובהן בת-שבע, בלט סקפינו-הולנד, בלט קולברג-שוודיה ולהקת VD8 לונדון.

טליה פזצילום: דודו בכר

את לימודי המחול החלה בתל אביב, בסטודיו של אינסה אלכסנדרוביץ ובבית הספר של בת-דור. לאחר מכן למדה בקונסרבטוריון המלכותי בהאג שבהולנד ורקדה בלהקות מחול מובילות באירופה. בין השאר הוכתרה כרקדנית השנה מטעם התיאטרון הלאומי השוודי ב-2001, זכתה בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית הראשונה של מרכז סוזן דלל, בפרס אמן מבצע מטעם מדור המחול במשרד התרבות ובפרסים נוספים. במשך השנים עבדה לצדם של כוריאוגרפים בולטים ובהם אוהד נהרין, ירי קליאן, לויד ניוסון, יוהאן אינגר, סטיין סליס ומץ אק.

עם מינויה מסרה פז כי "בכוונתי לחדד את היתרונות של מוסד מיוחד זה שבמהותו הוא רב תחומי, להתנסות בתפישת מחול עכשווית וחדשנית בצירוף עם אמנויות אחרות, לאפשר לרקדן למצוא את קולו הייחודי, לחקור, להעמיק ולשכלל את שפת הגוף. לבטא את היכולות שלו כמורה, כרקדן-יוצר וכאיש חינוך, המשפיע על החברה ותורם לעולם התרבות והאמנות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ