הפרימה בלרינה סילבי גיים הודיעה על פרישה

גיים הכריזה על כוונתה לפרוש מהבמה בסוף 2015, לאחר סדרת הופעות סולו תחת הכותרת "Life in Progress"

גיל נוה
גיל נוה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיל נוה
גיל נוה

הפרימה בלרינה הצרפתייה סילבי גיים, אשר נחשבת לרקדנית המשפיעה ביותר בעולם ב-25 השנים האחרונות, הכריזה על כוונתה לפרוש מהבמה בסוף 2015, לאחר סדרת הופעות סולו תחת הכותרת "Life in Progress". לפי סוכנות הידיעות רויטרס, המופע הראשון בסדרה, שבה ישובצו יצירות סולו חדשות לצד יצירות סולו מפורסמות בביצועה, יעלה בחודש מארס בעיר מודנה שבאיטליה. המופע האחרון, שבסופו תפרוש גיים מהופעות, יערך בטוקיו, בדצמבר 2015.

"החלטתי לקוד את קידותי האחרונות. בשנה הבאה אשתתף בסיור ההופעות האחרון שלי כרקדנית. אהבתי כל רגע בקריירה בת 39 השנים שלי, וגם היום אני אוהבת כל רגע באותה מידה", אמרה בהודעה לעיתונות גיים, שתציין את יום הולדתה ה-50 בשנה הבאה. "אז למה לפרוש? פשוט כי אני רוצה לסיים את הקריירה כשאני עדיין מאושרת ממה שאני עושה בגאווה ובתשוקה". גיים, שהקריירה שלה נמשכה זמן רב יותר משל רוב הרקדניות הגדולות בנות דורה, התלוצצה בהודעה לעיתונות ואמרה כי העניקה לאחד מחבריה "רישיון להרוג אותי אם לא ארד מהבמה בזמן. הייתי רוצה לחסוך לו את המטלה הזו".

סילבי גיים. יכולת גופנית יוצאת דופן צילום: Via Bloomberg

גיים, ילידת פריז, הייתה בילדותה מתעמלת אמנותית, בטרם התקבלה ללימודים בבית הספר לבלט הצמוד לאופרה של פריז, שם הפכה לבת טיפוחיו של הרקדן והכוריאוגרף רודולף נורייב. היא הפכה במהרה לכוכבת הודות ליכולותיה הגופניות יוצאות הדופן ובזכות האופן המדוייק והמאופק יחסית שבו גילמה את הדמויות השונות ביצירות הקאנוניות של הבלט הקלאסי. היא לא הסתפקה בתפקידים אלו והרבתה לשתף פעולה עם כוריאוגרפים מודרניים, כגון מץ אק, וויליאם פורסיית', אקרם קאן ומוריס בז'אר, לעיתים למורת רוחם של אוהדי הבלט השמרנים. את סדרת ההופעות שבסופה תפרוש גיים מן הבמה תחתום יצירתו של מץ אק, שנוצרה במיוחד לקראת פרישתה של גיים, אשר שמה "BYE".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ