ז'אן גאליה מצרפת זכתה בתחרות הכוריאוגרפים הבינלאומית בירושלים

התחרות התקיימה במסגרת שבוע המחול הבינלאומי של "מרכז מחול שלם". עידו בטש מישראל זכה במקום השני על עבודתו "BodyMagic"

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

הוכרזו הזוכים בתחרות הכוריאוגרפים הבינלאומית שהתקיימה בסוף השבוע בירושלים כחלק משבוע המחול הבינלאומי של "מרכז מחול שלם". במקום הראשון זכתה ז'אן גאליה (Jann Gallois) מצרפת על עבודתה: "P = mg". במקום השני זכה עידו בטש מישראל על "BodyMagic" ואת המקום השלישי קטף זוכה מיפן: מריקו קאקיזקי על עבודתו "Golem Couple". גובה הפרסים הם 4,000, 2,800 ו1,800 דולר בהתאמה.

שבוע המחול שיימשך עד יום רביעי (3.12), הוא יוזמה של מרכז מחול שלם בשיתוף עם משרד החוץ ובתמיכת עיריית ירושלים וקרנות פרטיות. זו השנה השנייה שהאירוע מתקיים. מלבד התחרות, האירועים כוללים הופעות מחול ופאנלים על מחול. הגיעו אליו 25 מנהלי פסטיבלים ומנהלי בתי מחול וכ-30 כוריאוגרפים ורקדנים מרחבי העולם – לא מעט בהתחשב במתיחות הביטחונית בירושלים. חלק גדול מהאורחים ימשיכו לאירוע נוסף של חשיפה בינלאומית למחול בתל אביב, שתחל עם סיום שבוע המחול בירושלים. מטרתם של האירועים דומה: לחשוף את היצירה המקומית לאנשי מפתח בחו"ל. בעזרת התחרות, יוזמיה מעוניינים להציב את עצמם על המפה העולמית, וכן לאפשר חשיפה לאמנים צעירים.

היצירות הזוכות בתחרות הכוריאוגרפיה נבחרו מבין 100 עבודות שהוגשו. חברי ועדת השיפוט היו לורן ואן קוט Laurent Van Kote נציג משרד התרבות הצרפתי ויועץ לענייני הבמה; הכוריאוגרף אורי אבגי; צח גרניט, סמנכ"ל מוזיאון ישראל ולשעבר ראש מינהל תרבות; אנג'לה מטוקס, מנהלת מרכז המחול "פיקה" באורגון, ויאדוויגה גרטובסקה – היו"ר, מבקרת מחול ותיאורטיקנית מקרקוב. מנימוקי ועדת השופטים: "הפרס הראשון ליצירה P = mg של ז'אן גאליה מצרפת ניתן עבור חקירה עמוקה של השפה התנועתית והפרשנות המצוינת לשפה זו". יצירה זו זכתה להזמנה לפסטיבל Zawiriwania בוורשה בשנה הבאה.

מתוך העבודה "P = mg"צילום: גדי דגון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ