הפרימה־בלרינה של הבולשוי נחלצה לעזרת אוקראינה

סווטלנה זאחרובה, הפרימה־בלרינה של הבולשוי, נחרדה ממצב בית הספר לכוריאוגרפיה של קייב בו למדה בילדותה, ונחלצה לעזרתו על ידי ארגון ערב גאלה מיוחד בתיאטרון הבולשוי

מאשה צור גלוזמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זאחרובה על במת הבולשוי, בערב הגאלה המיוחד
זאחרובה על במת הבולשוי, בערב הגאלה המיוחדצילום: אי־אף־פי
מאשה צור גלוזמן

אמש התקיים על הבמה ההיסטורית של תיאטרון הבולשוי במוסקבה ערב גאלה מיוחד, תחת הכותרת "בלט ללא גבולות", שנועד לגייס כספים לשיפוץ בית הספר לכוריאוגרפיה בקייב, אוקראינה. את הערב יזמה וניהלה אמנותית הפרימה־בלרינה של הבולשוי (וכן בבלט של תיאטרון לה־סקאלה באיטליה), סווטלנה זאחרובה.

זאחרובה, הנחשבת לאחת הרקדניות הגדולות של דורנו, ונושאת בתואר "רקדנית העם" של רוסיה, גדלה באוקראינה ולמדה במשך חמש שנים בבית הספר למחול בקייב.

זאחרובה על במת הבולשוי, באירוע הגאלה המיוחד אמש

המצב המדיני הרעוע באוקראינה בשל המתיחות עם רוסיה משפיע על היציבות הכלכלית, וכתוצאה מכך מבני לימוד רבים באוקראינה אינם זוכים לטיפול ולתחזוקה נאותים, וכך גם בית הספר למחול בקייב.

"בגיל 15 עזבתי את בית הספר לכוריאורגפיה בקייב. רק לאחר שנים רבות ביקרתי שוב בבית הספר. זה קרה בשנה שעברה, כשהגעתי לקייב לבצע את תפקיד 'ג'יזל' בתיאטרון האופרה והבלט של אוקראינה", סיפרה זאחרובה לכלי התקשורת ברוסיה. לדברי זאחרובה, הביקור בבית הספר של ילדותה הותיר בה רגשות מעורבים. היא התרגשה למראה הילדים הכשרוניים וחדורי המוטיבציה, אך הזדעזעה למראה ההזנחה הקשה ממנה סובל המבנה (לו ימלאו בשנה הקרובה 80 שנה), אשר זקוק לשיפוצים דחופים.

"הגג דולף עד כדי סכנת קריסה, החלונות במצב קטסטרופלי, בחורף הילדים נאלצים ללמוד בקור של 7 מעלות, אי אפשר להרשות זאת", סיפרה הבלרינה במסיבת העיתונאים שכינסה בתחילת נובמבר, לקראת ערב הגאלה המיוחד.

לקריאתה של זאחרובה התייצבו רקדנים רבים שלקחו חלק באירוע, ביניהם אלינה קוז'יקארו (הבלט הלאומי של אנגליה), נטליה אוסיפובה (הבלט המלכותי הבריטי), יאנה סולנקו ודינו טאמזלקרו ("שטאט בלט" ברלין) ורבים נוספים. את הערב פתחה זאחרובה עצמה, עם סוויטה מתוך "כרמן". בהמשך רקדה זאחרובה דואט עם פטריק דה באנה בעבודתו "Digital love", המתייחסת לאסון המטוס המלזי במארס השנה.

בעקבות קיומו של הערב המיוחד, הכריזה זאחרובה כי היא מתכוונת לייסד מסורת שנתית של ערבי גאלה וגיוס תרומות למען בתי ספר למחול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ