עידו תדמור פורש מהבלט הישראלי

שנתיים אחרי שמונה לתפקיד המנהל האמנותי של הבלט כתב הרקדן והכוריאוגרף בעמוד הפייסבוק שלו על החלטתו לעזוב. הוא סירב לפרט את הסיבות לכך

גיל נוה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיל נוה

הרקדן והכוריאוגרף עידו תדמור הודיע הבוקר על פרישתו מהניהול האמנותי של להקת הבלט הישראלי, לאחר כשנתיים בתפקיד. בעמוד פייסבוק שלו כתב תדמור כי "החלטתי לעזוב מסיבות שונות, אבל תמיד ארחש כבוד רב כלפי המוסד הזה. בפרק הזמן הקצר־ארוך הזה נתברכתי להיות גורם משמעותי במהפך המדהים שהלהקה הזאת עברה".

תדמור הודה בהודעתו לכל הגורמים הרבים שסייעו לו ושלקחו חלק בשיתופי הפעולה האמנותיים הרבים שהוביל מאז שנכנס לתפקידו, בהם להקת "היהודים", קבוצת "מיומנה", מנהל הבולשוי לשעבר ולדימיר וסילייב ועוד.

בהתייחסו לשמועות על מחלוקות בתוך הבלט הישראלי, כתב תדמור: "אני מקווה שאנשים רעים וטיפשים מבפנים ומבחוץ לא יהיו מסוגלים לשכתב את פיסת ההיסטוריה הנפלאה של הבלט הישראלי ושלי. אני יודע שמי שיקבל את הלהקה אחריי יקבל להקה מוכנה היטב. העבודה המלוכלכת כבר נעשתה. אני באמת מאחל להם כל טוב". בשיחה עם "הארץ" סירב תדמור להרחיב בעניין וציין כי "כל מה שהיה לי לומר נמסר בהודעה המפורטת".

עידו תדמורצילום: אייל טואג

תדמור מונה לתפקיד המנהל האמנותי של הבלט הישראלי באפריל 2013, לאחר הדחתה מהתפקיד של מייסדת הלהקה, ברטה ימפולסקי ועל רקע מאבק משפטי שהתעורר בינה לבין הלהקה בעקבות ההדחה. תדמור עצמו לא היה מעורב ישירות במאבק המשפטי בין הלהקה לבין ימפולסקי. במשך השנתיים שכיהן בתפקיד הוא הוביל מהלך מקיף לשיקום תדמיתה ומעמדה של הלהקה באמצעות רענון הרפרטואר שלה והתפישה האמנותית הכוללת שלה. במסגרת זאת הוא הרבה לשתף פעולה עם כוריאוגרפים חיצוניים ועם גופים אמנותיים מקבילים בארץ ובעולם, אבל לרוב נמנע משיבוץ כוכבי בלט מהעולם כאורחי הלהקה בתפקידים הראשיים.

מהבלט הישראלי נמסר כי "עידו תדמור הודיע לפני כמה ימים לוועד המנהל של הבלט הישראלי ולמנכ"לית, לאה לביא, על רצונו לסיים בשבועות הקרובים את תפקידו כמנהל האמנותי של הלהקה. פרישתו על עידו מהתפקיד תיעשה מיד לאחר סיומה של הפקת הבלט 'מפצח האגוזים', הזוכה להצלחה גדולה. הוועד המנהל קיבל את הודעתו של עידו והוא מבקש להודות לו על עבודה מאומצת ופוריה ומבקש לאחל לו הצלחה בהמשך פעילותו למען קידום היצירה בישראל. בימים הקרובים יתכנסו המוסדות המנהלים של הבלט, ברשות ועדת הרפרטואר והוועד המרכזי וידונו במינוי מנהל אמנותי חדש לבלט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ