מוצרט 10

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

רקדן בודד מותח את איבריו לכל הכיוונים, לאט-לאט, לש את השרירים כמו בצק רך, שעדיין יש בו מעט התנגדות. כך נפתחת עבודתו של הכוריאוגרף תמיר גינץ "מוצרט 10", שנוצר לרגל חגיגות העשור לעבודתו עם להקת קמע. עשור של יצירה אינו דבר של מה בכך, והוא ראוי להערכה במדינה שבה להקות מחול לא מקבלות את הסיוע הראוי מהמדינה, ולא את ההכרה המספיקה מהקהל. במובן זה, הבחירה לפתוח את המופע באופן שכזה הייתה כמעט הוקרה לחומר הגלם ממנו עשוי הריקוד - הגוף. אבל למעט כמה קטעים בודדים בהמשך, ההתחלה הצנועה והמרגשת לא בישרה את ההמשך. הרצון של גינץ "לאצור לתוך המופע" (כפי שכתב בתכנייה) קטעים מעבודותיו הקודמות, הפך את "מוצרט 10" ממצג של עושר תנועתי והתפתחות סגנונית, לאוסף דחוס וצפוף של תנועה. הסיבה לדוחק היא אוסף רב של קטעים שמבוצעים בטמפו גבוה מאוד, למוזיקה בווליום חזק מאוד, במהירות רבה. רציפות של קטעים שכאלה, לא אפשרה לאוויר ולקלילות, שכל כך מאפיינה את מוצרט, להיכנס פנימה ולאזן את העבודה.

סגנונו של גינץ שואב במידה רבה מהבלט הקלאסי, ונדמה שבעבודה הנוכחית הוא לא רק מסתפק בהשראה מהסגנון אלא מבקש לעשות לו הומאז' של ממש.

כתבות מומלצות

המכללה האקדמית הדסה בירושלים, ב-2020. לדברי פרופ' חנה הרצוג, "נשים הן הנפגעות העיקריות מהתקנונים"

במסלולים לחרדים במוסדות אקדמיים דורשים מנשים לבוש צנוע

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו