רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
ליג'יה לואיס Minor Matter. פסטיבל צוללן 2018
Tate

פרטים

ז'אנר: מחול, סגנונות שונים מחיר: מחירים משתנים

פסטיבל צוללן 2018 יתקיים במשך שלושה סופי שבוע, מה-29 באוגוסט עד ה-15 בספטמבר 2018 במגוון חללים, תיאטראות, מוזיאונים וגלריות בתל אביב-יפו. פסטיבל צוללן הוא פסטיבל שנתי למחול עכשווי, אשר מעלה מופעי מחול ופרפורמנס בולטים ובעלי קול ייחודי מהארץ ומחו"ל, לצד סדנאות, הרצאות ואירועי שיח. הפסטיבל נותן במה למחול בעל שפה ייחודית וחושבת, שמנהל מגע עם המקומי והעולמי.

» מה עושים היום - לוח האירועים המלא
» הופעות המחול שרצות על הבמות
» לוח הופעות היום
» לוח הצגות היום

פסטיבל צוללן 2018 - סוף שבוע ראשון - 29 באוגוסט עד ה-1 בספטמבר

» וולמיר קורדיירו, מרסלה סנטאנדר קורבלן (צ'ילה/ברזיל/צרפת) - בבכורה ישראלית עם המופע Epoch: קורדיירו הוא רקדן וכוריאוגרף יליד ברזיל אשר חי ומלמד בצרפת ובבלגיה. סנטאנדר קורבלן היא רקדנית והיסטוריונית ילידת צ'ילה שחיה, למדה ופועלת בצרפת ובאיטליה. באמצעות תרגילים מפרקים השניים קטעי מחול היסטוריים וטקסטים על מחול ותנועה שנוצרו בידי נשים לאורך ההיסטוריה, ומעבירים את התנועות ואת המילים תהליך שמשחרר אותן מהמקורות שהיוו להן השראה. לאחר המופע תיערך שיחה עם היוצרים והקהל, בהנחיית שיר חכם.
מתי: יום רביעי, ה-29 באוגוסט, 20:00.
איפה: מרכז ענבל, סוזן דלל

וולמיר קורדיירו ומרסלה סנטאנדר קורבלן במופע Epoch. פסטיבל צוללן 2018
Alain Monot

» לקט יצירות - מספר 1 - 4 יצירות קצרות בכרטיס אחד. מאת מור שני, תמר לם ודיוויד קרן, מירב דגן, אמיל לנג'ר (הולנד): בכורה ישראלית בפסטיבל: מור שני (ישראל) - "לאביזם: בעיית היותנו יחד": עיבוד מחודש ליצירה שעלתה בהולנד, ועולה לראשונה בישראל. העבודה Love-ism היא פרי מחקר ארוך טווח, בהשראת הספר "אמנות האהבה", מאת הפסיכואנליטיקאי והפילוסוף אריך פרום - אשר מציג את האהבה כמיומנות הניתנת לפיתוח. היצירה בוחנת את המנגנונים שמפעילים את הפוליטיקה של האינטימיות, על התפיסה של המוסכם, הנשגב והמגונה בין שני אנשים ועל הנזילות שבין ההגדרות האלה; בכורה ישראלית בפסטיבל - מירב דגן (ישראל): "מחורבנת": המחזור החודשי כמרחב אימונים מרחב של "חורבן" מחזורי, ידוע מראש - אך מפתיע בכל פעם מחדש. זהו רצון לכונן את גוף האישה כאתר ידע ממנו יש לשאוב תובנות חדשות, ואת המחזור כפלטפורמה דרכה אפשר להתבונן ולפעול בעולם בתקווה לעתיד טוב יותר; אמיל לגארד (הולנד): עבודת סאונד בתחנה המרכזית; תמר לם ודיויד קרן (ישראל): "Dogwalkers".
מתי: יום חמישי, ה-30 באוגוסט, 20:30; יום שישי, ה-31 באוגוסט, 12:30.
איפה: סטודיו פרסקו בתחנה המרכזית

» לקט יצירות - מספר 2 - 3 יצירות קצרות בכרטיס אחד. מאת: ענת דניאלי, אריאל ברונז, סיגל ברגמן: בכורה של ענת דניאלי (ישראל): "הטיפול" - ביצירתה החדשה, חוקרת דניאלי מצבים של קרבה אנושית וריפוי דרך עיסוק באירוטי ובפוליטי, בשלושה מצבים של קשרים אינטימיים: של מגע מענג, טיפול פיזי, והשלישי - של מופע. בשיתוף עומר עוזיאל; בכורה של אריאל ברונז (ישראל): "Me2Much" - ניסוי פרפורמטיבי לטיפול בהטרדות מיניות; בכורה של סיגל ברגמן (ישראל): "Revert to manual"- ריקוד-שיעור-פרפורמנס בהשראת הסולו של הכוריאוגרפית הנודעת טרישה בראון - "Watermotor". ברגמן משתמשת ביצירה איקונית זו כמעין "אבן רוזטה", באמצעותה ניתן לפענח את הסודות העתיקים של הקשרים בין מחשבה לתנועה. כך מציעה ברגמן דרכים להפוך תנועות אוטומטיות לתנועות מודעות, ואף מרפאות.
מתי: יום שישי, ה-31 באוגוסט, 21:00.
איפה: מרכז תרבות מנדל יפו

משתתף בפסטיבל צוללן. אריאל ברונז
מוטי מילרוד

» אירוע שיח - אמנות במרחב הבירוקרטי: בהשתתפות: דנה יהלומי, איריס לנה, שרון בר לב ואורחים נוספים.
מתי: שבת, ה-1 בספטמבר, 19:30.
איפה: מרכז תרבות מנדל - יפו

» לקט יצירות - מספר 3 - 2 יצירות בכרטיס אחד. מאת: גלי קנר, בשמת נוסן: בכורה - גלי קנר (ישראל/אנגליה): "Beginning" - מופע סאונד וגוף רוקד; בכורה - בשמת נוסן (ישראל): "מה זה" - מופע על מחול והגדרות.
מתי: שבת, ה-1 בפסטמבר, 21:00.
איפה: מרכז תרבות מנדל - יפו 

פסטיבל צוללן 2018 - סוף שבוע שני - 5-9 בספטמבר

» ליג'יה לואיס Ligia Lewis (גרמניה/הרפובליקה הדומיניקנית) בבכורה ישראלית עם המופע "Minor Matter":  ליג'יה לואיס היא רקדנית וכוריאוגרפית עטורת פרסים נחשבים עבור עבודותיה, והכוריאוגרפיה שלה בוחנת את הממדים החברתיים של הגוף, כאשר מופע זה הוא השלישי בטרילוגיה "כחול", "לבן" ו"אדום". ביצירה זו, משתמשת לואיס בצבע האדום למחשבות על אהבה וזעם. היצירה נעה בין שני מישורים: הגוף השחור, והקופסה השחורה, ומדגישה את מערכת היחסים שבין הגוף לבין החלל שמכיל אותו.
מתי: יום רביעי, ה-5 בספטמבר, 20:00.
איפה: מרכז ענבל, סוזן דלל

» סמירה אלגוז - Samira Elagoz (פינלנד/הולנד) עם המופע "Cock, Cock, Who’s There" בבכורה ישראלית: המופע יחסים מגדריים אמביוולנטיים, תשוקה, כוח נשי, מבט גברי, וערבוב בין הווירטואלי לאמיתי.
מתי: יום חמישי, ה-6 בספטמבר, 21:30; יום שישי, ה-7 בספטמבר, 13:00. 
איפה: מרכז ענבל, סוזן דלל

» בכורה של מיכל סממה (ישראל) - "רטרוספקטיבה: הכנסת אורחים": פרויקט שנוצר במיוחד עבור פסטיבל "צוללן" ומותאם לחלליו השונים של מרכז תרבות מנדל ביפו. היצירה מוליכה את הקהל בין מספר עבודות, שחוקרות את מדיום המופע כ"אירוע חברתי" עם חוקיות שניתנת להפרה ולשחזור, ואפשרות לקרבה ולריחוק. הפקה משותפת עם מרכז תרבות מנדל. בהשתתפות: עמר עוזיאל, כרמית בוריאן ומיכל סממה 
לאחר המופע בשבת תתקיים שיחה עם חן תמיר, מיכל סממה והקהל.
מתי: יום חמישי, ה-6 בספטמבר, 18:00; שבת, ה-8 בספטמבר, 20:30.
איפה: מרכז תרבות מנדל - יפו

מיכל סממה במופע "רטרוספקטיבה: הכנסת אורחים". פסטיבל צוללן 2018
מיכל סממה

פסטיבל צוללן 2018 - סוף שבוע שלישי - 12-15 בספטמבר

» אירוע שיח: "פוליטיקה, רוחניות וחברה - איך לעשות אמנות?". בהנחיית שיר חכם ובהשתתפות יונתן לוי ולילך ליבנה.
מתי: יום רביעי, ה-12 בספטמבר, 19:00.
איפה: מרכז ענבל, סוזן דלל

» שרון צוקרמן ויזר (ישראל) בבכורה - "אדם וחוה": יצירה שחושפת מנגנונים ה"מחוברים" לפרפורמרים הנושאים אותם - אנושיים ואישיים כאחד. שני רקדנים בוגרים ומנוסים, רועים בתוך שדה הראייה הפרפורמטיבי, תרים אחר שטחים מתים ומנסים להחיות אותם. צוקרמן ויזר היא יוצרת, פרפורמרית, דרמטורגית המלווה תהליכי יצירה של יוצרים עצמאיים, והמנהלת האמנותית של המסלול ללימודי כוריאוגרפיה של מרכז כלים. מופיעים: שרון צוקרמן ויזר ומשה שכטר אבשלום.
מתי: יום רביעי, ה-12 בספטמבר, 21:00.
איפה:  מרכז ענבל, סוזן דלל

» לי מאיר (גרמניה/ישראל) בבכורה ישראלית - "ליין אפ": הסולו "ליין אפ" בוחן את הזמן החולף לא כליניארי, אלא כמעין משטח דחוס ואינטנסיבי. על במה מלאה חפצי מתכת רועשים ובאמצעות תרגול של דיבור מופרז, מאיר פועלת מתוך מטרה לארגן באופן מוחלט אלמנטים שלעולם אינם בשליטתה המלאה. בתוך מצב זה, מושגים בסיסיים כמו "זמן" ו"תנועה" מופיעים במצבם העירום ביותר, ללא התחלה או סוף.
מתי: יום חמישי, ה-13 בספטמבר, 20:30; יום שישי, ה-14 בספטמבר, 20:30.
איפה: תיאטרון תמונע

» נעה דר (ישראל) בבכורה - "נוע-נוע": עבודת סולו, דיאלוג בין רקדנית מבוגרת לרקדנית שהיתה לפני 20 וגם 40 שנה. השיח הנרקם ביניהן וההשתקפות שלהן אחת בשניה, מציפים תשוקה ראשונית ופשוטה לנוע, ועם התנועה - לעקוב אחר הזיכרון המוטבע בגוף. בין גוף לזיכרון מתקיים הדהוד בין יכולות למגבלות, ובין הבסיסי והאימפולסיבי למעובד ורווי הניסיון. לאחר המופע יתקיים קוקטייל סיום הפסטיבל ואירוע שיח: מסקנות על המושג PrimiTV בהשתתפות ד"ר רות אבליוביץ (אוניברסיטת חיפה), רן בראון והקהל.
מתי: יום שישי, ה-14 בספטמבר, 14:00; שבת, ה-15 בספטמבר, 20:30.
איפה: סטודיו קבוצת מחול נעה דר, "בית הסופר"

*#