מוזיאון העיצוב של ויטרה יציג לראשונה אוסף תאורה

מנהלי המוזיאון של חברת הריהוט השווייצית מסבירים אילו פנים של עיצוב ושל אמנות הם מתכוונים להאיר בתערוכה ”לייטופיה”. הם גם מבהירים כיצד הם מנסים לחקור את הגבולות החדשים של העיצוב ולהרחיב אותם

יובל סער
מילאנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער
מילאנו

אחת מתערוכות העיצוב המסקרנות שעתידות להתקיים השנה היא "Lightopia", שתיפתח בחודש ספטמבר במוזיאון העיצוב של ויטרה בגרמניה. העניין הרב בתערוכה נובע לא רק מהשינויים הטכנולוגיים שהתחום עבר בשנים האחרונות אלא גם מכך שלראשונה יציג המוזיאון - הידוע באוסף הריהוט שלו - אוסף תאורה.

"בעשר השנים האחרונות בנינו אוסף גדול ובו לפחות 1,000 מנורות שמעולם לא הצגנו, וסביר להניח שזה אחד האוספים הגדולים בעולם מסוג זה", אומר מתאו קריס, שמנהל את המוזיאון יחד עם מרק צנטנר זה כשנתיים. "הגענו למסקנה שלנוכח החידושים הטכנולוגיים בתחום לא יהיה נכון לעשות תערוכה על מנורות אלא על תאורה. כיום תאורה היא כבר לא רק האובייקט הקלאסי אלא עניין שמשפיע על חלל, שיוצר טקסטורה, ורצינו לעקוב אחר התפתחות התחום בעשר השנים האחרונות ולבחון את ההיסטוריה של המנורה, איך היא הומצאה וכן הלאה. בתערוכה נציג לצד מנורות קלאסיות גם יצירות אמנות, עבודות של אדריכלים ופרויקטים חדשניים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ