הוכרזו חמישה זוכים בפרס העיצוב של משרד התרבות

יובל סער
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יובל סער

הוכרזו הזוכים בפרס העיצוב מטעם משרד התרבות והספורט לשנת 2011. הפרס יוענק השנה לדרור בן-דב בתחום העיצוב הרב-תחומי, חוה מורדכוביץ בתחום העיצוב הגרפי, איתי נוי בתחום עיצוב המוצר, יעל פרידמן בתחום הצורפות וגילה קפלן ונירית בנימיני בקטגוריית העיצוב הגרפי. הזוכים יתחלקו בפרס בשווי 100,000 שקלים, ועבודותיהם יוצגו בתערוכה משותפת לכלל זוכי הפרסים השונים מטעם משרד התרבות במוזיאון פתח תקווה לאמנות בקיץ 2012.

בוועדת השיפוט לפרס העיצוב לקחו חלק רותי אופק, ג'ודי אברמוביץ', מיכל סהר, אורן שגיב, יואלה שרון ועידית עמיחי כמשקיפה מטעם משרד התרבות. הוועדה בחרה את חמשת הזוכים מתוך 61. בנימוקים להענקת הפרס לדרור בן דב אמרו השופטים כי הוא מוענק "על תרומתו האדירה ורבת השנים לעיצוב הרב תחומי בארץ, הכוללת עיצוב תערוכות, מטבעות, בולים וסמלים שהפכו לנכסי צאן ברזל של החברה הישראלית, כמו גם על השפעתו בהטמעתם של ערכים עיצוביים בתרבות היום-יומית".

את עבודתה של חוה מורדכוביץ ציינו כ"עשייה רגישה ואיכותית בתחום עיצוב ספרי האמנות והאדריכלות בארץ". חבר השופטים מצא כי עבודותיו של איתי נוי "ממולחות ודורשות יכולת ביצוע ושליטה טכנית גבוהה במלאכת עיצוב השעונים". יעל פרידמן "מוכיחה תבונה וחשיבה מחשבתית והתייחסות לחומריות הבוחנת מחדש את תחום הצורפות וגבולותיו". הפרס הוענק לגילה קפלן ולנירית בנימיני על עשייה גרפית "מובילה ופורצת גבול בתחום עיצוב הספרים בארץ".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ